פועלו של אורי לופוליאנסקי כראש עיריית ירושלים

פועלו של אורי לופוליאנסקי כראש עיריית ירושלים

עם בחירתו של אורי לופוליאנסקי לראשות עיריית ירושלים, אפשר לומר שנקשרו בו לא מעט ציפיות ואפשר לומר גם לא מעט חששות.

כל מי שנבחר לראשות עיריית ירושלים, יש ציפיות רבות ממנו. מדובר בעיר הכי קשה לניהול, לא רק בישראל כנראה, הן בגלל מצבה הביטחוני והמדיני, הן בגלל העובדה שמדובר בעיר עם אוכלוסייה מורכבת וייחודית, והן בגלל העובדה הפשוטה שמדובר בעיר שכל העולם מסתכל עליה, לא רק אזרחי ישראל נושאים אליה עיניים, אלא כלי תקשורת, מדינאים, דיפלומטים ועוד שורה ארוכה של אנשים.

לצד זה, יש לומר שלא רק עצם בחירתו לראשות עיריית ירושלים הובילה לציפיות ולחששות השונות, אלא גם עצם זה היה אורי לופוליאנסקי ראש עיר החרדי הראשון של בירת ישראל, מה שכמובן יצר לא מעט חשש בקרב הציבור החילוני, לכך יש להוסיף את העובדה שהוא נבחר לראשות עיריית ירושלים דרך גוף פוליטי שהוא לא מהחזקים בישראל, והיתה שאלה, עד כמה זה יכול להשפיע על עבודתו.

בסיום שירותו כראש עיר אחרי חמש שנים, בסיומן הוא החליט לעזוב מרצונו ולא להתמודד שנית על התפקיד, אפשר לומר שהוא היה ראש עיר איכותי מאוד, ראש עיר שדיבר אל כולם בגובה העיניים, התייחס לכולם, ולא נטה לטובת קבוצה כזו או אחרת, כולל לא לטובת אלה שהוא לכאורה מייצג ונחשב לשליחם.

במסגרת תפקידו כראש עיר, הוא הוכיח גישה מאוד ממלכתית, אפילו בדברים שהיה קיים חשש שמא הוא לא יצליח לעמוד בלחץ הציבור ששלח אותו או לא ירצה לעמוד ולכן הוא לא יבצע אותם. אין ספק שהוא הוכיח שהוא מסוגל ומעוניין להעניק לתושבי העיר את מה שהם מצפים מבלי לעורר ריבים מיותרים.

לכך אפשר להוסיף גם לא מעט עבודות בנייה ותשתית בעיר, אשר נועדו לחדש את פני העיר מצד אחד ומצד שני להעניק לתושביה איכות חיים. ירושלים בתקופתו החלה לחוות סוג של מעבר שהיא ציפתה לו במשך שנים רבות. אין ספק שהוא התווה את הדרך לבאים אחריו בכל הקשור לשינוי פני העיר.

כתוב/כתבי תגובה