אילו בגדי ספורט מומלצים לאימונים בימים חמים

אילו בגדי ספורט מומלצים לאימונים בימים חמים

עונת הקיץ, בעיקר הישראלית, גורמת לנו לחשוב פעמיים לפני שאנחנו יוצאים לאימון ספורטיבי. בין אם מדובר באימון באוויר הפתוח ובין אם מדובר באימון בחדר הכושר הממוזג, בוודאי תופתעו לדעת כי יש מספר פתרונות איכותיים וזמינים שיהפכו את האימון שלהם להרבה יותר נעים. הנה כמה טיפים לגבי בחירת בגדי ספורט מומלצים לאימונים בימים החמים.

תשכחו מהטריקו

אם אתם חושבים שגופיית הטריקו הקלילה שלכם היא התשובה האולטימטיבית לאימון קיצי – מוטב לכם לחשוב פעמיים. חולצות הטריקו יהפכו בתוך מספר שניות לבד רטוב ודביק שבוודאי לא יקל על הגוף שלכם במהלך האימון. אם אתם מתאמנים באוויר הפתוח, הרי שעל אחת כמה וכמה מומלץ לכם להשאיר את חולצת הטריקו בבית. אז מה כן כדאי ללבוש?

הטכנולוגיה הגיע גם לעולם הספורט, ומרבית בגדי הספורט החדשים, בעיקר בעונת הקיץ בה יש צורך לקרר את הגוף, לשמור על טמפרטורה נעימה ולספוג את הזיעה מבלי שאף אחד לידכם ידע שאתם נוטפים ממים, עשויים מחומרים מנדפי זיעה. הבד מנדף הזיעה, העשוי לרוב מ 100 אחוז פוליאסטר, תפור בצורה כזו שהזיעה יוצאת מחוץ לבגד ולא נדבק אליו. הבד עצמו הינו בד נושם, כך שהגוף מסוגל לווסת את הטמפרטורה שלו ולא להתחמם יתר על המידה.

קצר או ארוך

אחת השאלות שמעסיקות את רוב האנשים שעוסקים בספורט היא איזה מכנסיים ללבוש – האם מכנסיים ארוכים שיגנו על עור הרגליים במהלך אימון ספורטיבי או אימון בחוץ או אולי דווקא לבחור במכנסיים קצרים שיספקו אוורור. התשובה אינה חד משמעית. אם אתם יוצאים אל אימון באוויר הפתוח, כמו ריצה, הרי שמכנסיים קצרים הם פתרון נהדר. מצד שני, אם אתם בוחרים באימון ריצפה בחדר הכושר, מוטב לכם לבחור במכנסיים ארוכים או לפחות במכנסיים המגיעים עד הברך, על מנת למנוע חיכוך עם הרצפה או המזרנים. כל מגע של העור שלכם עם משטח בעת פעילות ספורטיבית עשוי בהחלט לעלות את הטמפרטורה של הגוף, ולכן, יש לקחת בחשבון איזה סוג של אימון אתם עושים והיכן הוא מתבצע.

אל תזניחו את הגרביים

טכנולוגיית נידוף הזיעה קיימת לא רק בחולצות או במכנסי ספורט, אלא גם בגרביים. דווקא בעונת הקיץ, בה אנחנו רוצים להשתחרר מכל בד נוסף, הרי שאין מקום לוותר על גרביים, בטח לא בתוך נעלי הספורט. מומלץ לבחור בגרביים מנדפות זיעה, כך שהגרב לא תהפוך לסמרטוט רטוב בנעל הספורט, תקשה על התנועה ותגרום לגירויים.

התרחקו מצהוב זוהר

לבגדי ספורט יש נטייה להיות זוהרים במיוחד. בעונת הקיץ מוטב לכם להשאיר את צבעי הניאון בארון, כי הברחשים או כל חרק קיצי אחר ידבק אליכם ולא יעזוב אתכם במנוחה. הטמפרטורות הגבוהות בשילוב עם הלחות הישראלית האיומה היא קרקע פורייה למיני חרקים ומעופפים שונים, אז אם לא מתחשק לכם שידבקו אליכם חברים נוספים במהלך הריצה, בחרו בצבעים שקטים כמו לבן, אפור, כחול או שחור.

סרטי ספיגה

זוכרים את שנות ה 80? סרטי הספיגה למצח ולזרועות עושים קמבק חדש, ואם אתם מתעמלים בעונת הקיץ, הרי שמדובר בפתרון נוח במיוחד לספוג את הזיעה הניגרת מהמצח או מהעורף. אופציה נוספת היא להשתמש במגבת, אבל אם יצאתם לריצת בוקר או ערב קלילה, סרטי הספיגה יעניקו לכם פתרון נוח וקליל.

האפשרויות הקיימות לביגוד ספורטיבי קיצי הן רבות ומגוונות, וכל אחד ואחת יכול למצוא מגוון מעוצב, צבעוני ומתקדם שייתן מענה מדויק לחום.

כתוב/כתבי תגובה