פעילות שומרת שבת

פעילות שומרת שבת

לא מעט משפחות וחברים, מארגנים מעת לעת אירועים שונים בימי שישי שבת, בין אם מדובר בשבת חתן, בר ובת מצווה, אירועים שלפני או אחרי חתונות ולעיתים אפילו מדובר באירועים רגילים, בסיסיים, לא דברים שיש להם הקשר לסיבה מיוחדת.

מאחר ומדובר באירועים שנערכים בשבת, יש מקרים בהם מי שמארגן את האירוע וכן מי שמשתתף בו, ירצה אולי לכלול באירוע פעילויות שמתאימות ליום זה. לא בהכרח מסיבות דתיות וגם לא בהקשר כזה, אלא יותר מתוך רצון לעשות משהו שונה, להתנתק קצת מהדברים שנהוג לבצע על בסיס קבוע במהלך השבוע ולעשות משהו שונה.

מאחר ובמהלך השבוע, אין אפשרות אמיתית להתנתק מפלאפון, מחשב או טלוויזיה, אז בסופשבוע עם בני משפחה או חברים, יש יותר סיכוי שזה יקרה. לא פעם גם הקבוצות הנ"ל, ירצו לעשות את זה, מתוך כוונה לעשות דברים ביחד, להתגבש ובמקרים מסוימים, אפילו להכיר אחד את השני יותר. למשל, כשמדובר באירוע שמשתתפות משפחות שונות שלא היה ביניהן היכרות אמיתית לפני כן.

לשם כך בדיוק יוצרים פעילות שומרת שבת. מדובר בפעילויות אשר אינן כוללות דברים שמחייבים עבודה עם מכשירים ושימוש בחשמל למשל. לשם כך אפשר להשתמש, בין היתר, במשחקי חשיבה, משחקי רצפה, משחקי קלפים ועוד שורה ארוכה של משחקים, כפי שהיה נהוג לשחק בעבר. משחקים שמתאימים לכלל המשתתפים, ולא צריך הרבה בשבילם, רק את פריטי המשחק השונים, זמן וסבלנות.

בשביל ליהנות מפעילות שומרת שבת אפקטיבית, רצוי מאוד להשתמש בכמה וכמה סוגים של משחקים ולא בסוג אחד, רצוי כמובן להתאים את המשחקים לקהל אשר אמור להשתתף בו, ומן הסתם, רצוי לעשות הכל בשביל שכולם יטלו בו חלק. לא צריך לעשות את זה בלחץ ולא בתנאים מסוימים, פשוט לאפשר לכל אחד מהמשתתפים ליטול חלק במשחקים, בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה מתי שנוח להם.

לפני סיום צריך לומר, יש יתרון גדול במשחקים כאלה ובפעילות שומרת שבת, ולו מהסיבה, שבמהלך השבוע, אי אפשר לעשות את זה. אז בשבת אפשר ליהנות מכך בצורה אפקטיבית.

כתוב/כתבי תגובה