צילום אווירי: לאילו מטרות?

צילום אווירי: לאילו מטרות?

בדרך כלל, כשאנחנו שומעים על צילום אווירי, אנחנו נוטים לחשוב במונחים צבאיים, מונחים של ריגול, הרי בתור ישראלים אנחנו נפגשים לא פעם עם צילומי אווירי שהצבא מפיק ומציג או שאנחנו שומעים לא פעם על מונחים שכאלה בהיבטים של ריגול כנגד מדינות או ארגונים אחרים.

אך האמת היא, כפי שאנחנו יודעים, צילום אווירי הוא מזמן כבר לא עניין צבאי, וגם לא עניין של ריגול כלפי גורמים עויינים. למעשה, חלק גדול מאוד מהצילום האווירי נעשה לצרכים אזרחים, ולא מעט ממנו נעשה על ידי גורמים פרטיים שונים.

אנחנו יכולים לחלק את המטרות של צילום אווירי אזרחי לשתי קבוצות עיקריות. קבוצה אחת עוסקת בכל מה שקשור לצילום לצרכים עסקיים, למשל, עסקים שבוחרים לערוך צילום אווירי של פרויקטים שהם מבקשים לשווק, אירועים שהם עורכים, צילומי תדמית לעסק ועוד. קבוצה שנייה לעומת זאת, עוסקת בצילומי אווירי שמיועדים לצרכים אישיים, למשל, צילום של אירועים ומפגשים חברתיים, צילומי נוף, ועוד.

לצד כל אלה, אנחנו יכולים למצוא גם רשויות ומוסדות שמשתמשים בצילום אווירי באמצעות רחפן עבור צרכים אחרים. למשל, המשטרה משתמשת בצילום כזה בעת אירועים והפגנות, על מנת שתוכל לסקור את הקהל המשתתף באירוע ואת הסביבה בה הוא נערך, רשויות מקומיות משתמשות ברחפן לצורך איתור בנייה לא חוקית באזורים מסוימים בשטחן, ולהבדיל, הרשויות גם משתמשות בצילום אווירי לצורך צילום אירועים המוניים, כך למשל הרבה רשויות מקומיות בשיתוף ארגוני ספורט, בוחרים לתעד אירועים עממיים, כגון מרוצי ריצה או רכיבה על אופניים. המטרה היא לייצר סרטון ייחודי דרכו ניתן לשווק את המקום וכן את האירוע בעתיד.

צילום אווירי משמש אותנו עבור צרכים רבים כאמור, יש מטרות שונות שאנחנו יכולים לממש דרך צילום זה, בין אם מדובר בצילום באמצעות רחפן אחד או יותר, תלוי בגודל השטח אותו מבקשים לצלם. מה שחשוב הוא, לדעת מה בדיוק אנחנו רוצים לתעד וכיצד, ומן הסתם, עלינו לוודא שהשטח מתאים לכך. זאת על מנת שיהיה לנו את כל התנאים לצורך ביצוע צילום אווירי אידיאלי.

כתוב/כתבי תגובה