טיולים בדרום בכל תקופה: איפה בטוח לטייל עם המשפחה

טיולים בדרום בכל תקופה: איפה בטוח לטייל עם המשפחה

סוף השבוע הוא הזדמנות מצוינת לקחת את כל המשפחה לטיול באזור דרום הארץ. הנה כמה הצעות לטיולים מרתקים מתוך האתר מטיילים עם ענת, טיולים המתאימים לכל המשפחה ובכל עונה בשנה.

פארק נחל לכיש

בנחל לכיש, הצמוד לעיר אשדוד, תוכלו לגלות טייל המתפרסת לכל אורכו של הגדה הדרומית של הנחל. המקום מותאם במיוחד למשפחות עם גישה נוחה מהחניון. מעבר לצמחייה היפה של המקום תוכלו לגלות בעלי חיים המסתובבים באזור בצורה חופשית, כמו איילים, זברות, יענים ואנטילופות. כמו כן קיים במקום מתחם צפרות.

הדיונה הגדולה של אשדוד

עוד מקום באשדוד אשר מתאים לביקור לכל המשפחה ומהווה בעיקר אטרקציה מהנה לילדים הוא הדיונה הגדולה, ערמות של חול טבעי רך, אשר ניתן לטפס בו ואף להתגלש. אם תביטו היטב בחול תוכלו לגלות גם עקבות של בעלי חיים שונים.

גן לאומי אשקלון

אתר מיוחד המשלב גם שרידים עתיקים לצד טבע מופלא. אם תגיעו בעונת הקיץ תוכלו ליהנות גם מחוף הים, אך גם בעונה הקרירה תוכלו לסייר באזור ולצפות בעיר הכנענית שנחשפה בחפירות ומסביבה סוללת מגן ושער קדום. אתר הטבע של גן לאומי אשקלון מצוי בחלקו הדרומי. שם תוכלו לגלות את הצומח ואת החי אשר בחולות, ביניהם צמחי מדבר ולקראת עונת החורף חבצלות. אופיו של המקום מותאם במיוחד למשפחות.

גן לאומי תל ערד

אחד האתרים הארכיאולוגים החשובים ביותר בארץ בהם ניתן לחזות בעיר הכנענית המבוצרת מתקופת מלחי יהודה. במקום ניתן לצפות במפעל מים קדום, המצודה וכמובן משלל צמחים ובעלי חיים הנדירים למקום, ביניהם הירבוע הגדול אשר נמצא בסכנת הכחדה. אם תגיעו למקום בפברואר או מרץ תוכלו לצפות באירוס השחום.

שמורת עין גדי

שמורת הטבע המדברית נמצאת מתחת לגובה של לפני הים אך מוקפת בהרים. הנוף המדברי לצד המים הנמצאים לכל אורך השנה במקום מעניקים תחושה נעימה גם אם אתם רק רוצים לסייר באזור וליהנות מהנופים המדבריים ואפילו מהיעלים המסתובבות במקום. הביקור במפל דוד נגיש לכל הגילאים לאלו שמעוניינים לתור באזור ניתן למצוא מסלולים בדרגה בינונית.

כתוב/כתבי תגובה