5  ההרים הכי מדהימים לטיפוס

5 ההרים הכי מדהימים לטיפוס

ישנם הרבה הרים בעולם. חלקם מעוררי השראה במיוחד וחלקם בעלי משמעות רוחנית כזו או אחרת. אך לא נוכל להתעלם מהיופי המדהים של ההרים הללו כאשר יש את אלו אשר מולם אין מי שיישאר אדיש. קיבצנו עבורכם את 5  ההרים הכי מדהימים לטיפוס, כך שאם גם אתם נמנים על הטיפוסים המטפסים, תוכלו למצוא את ההר המפתיע ביותר עבורכם.

הרים. יש לנו הרבה מאוד מהם בכל רחבי הגלובוס. יש את ההרים הגבוהים ביותר ויש את ההרים שהם בעלי משמעות דתית או רוחנית כזו או אחרת. יש את ההרים היפים ביותר ויש את אלו שממש עוצרים לנו את הנשימה. נמנה להלן חמש הרים מדהימים לטיפוס.

הר פוג'י, יפן

הר פוג'י (Fuji), הוא הר אשר שוכן באי הונשו, הוא ההר הכי גבוה ביפן מדובר בהר געש בעל צורת חרוט מושלם, פסגתו מושלגת ברוב ימות השנה. ההר נחשב מקום מקודש בעיני היפנים, וההעפלה עליו נחשבת לטקס של פולחן דתי. כיום, תיירים רבים בוחרים להעפיל לפסגתו, כשרבים עושים זאת בשעות הלילה כדי להגיע לפסגה בשעת זריחה. על פי אגדה יפנית עתיקה, הורה קיסר יפן לשרוף את סם החיים אשר קיבל מאהובתו בפסגת ההר, ולכן ההר היה לסמל של חיי נצח עבור היפנים. פוג'י הונצח בלא מעט יצירות אמנות בשל המראה המרהיב שלו והוא מהווה מקור השראה לציירים רבים בעולם.

קילימנג'רו, טנזניה

הסופר ארנסט המינגווי מתאר את ההר בסיפורו "שלגי הקילימנג'רו": "רחב כמו כל העולם, גדול, גבוה ולבן בשמש באופן לא יאומן". מדובר בהר הגבוה ביותר באפריקה רוחבו כשמונים קילומטר, השלג התמידי שעל פסגתו הופך אותו למקום ייחודי. כדאי למהר לפסגה המושלגת בטרם ייעלם המעטה הלבן לנצח. כפי שחוזים המומחים.

הר קוק ניו זילנד

הר קוק אינו הר גבוה כל כך. אך הוא מפעים במיוחד. הנוף המשתקף עוצר נשימה ומומלץ בכל פה.

הר מקינלי, אלסקה

הר גבוה מאוד המבטיח חווית טיפוס מדהימה ועוצרת נשימה. מומלץ במיוחד!

אמא דבלאם, נפאל

"אם ושרשרת הפנינים שלה" זוהי משמעות השם. אין הרבה מה להוסיף. צאו, בקרו טפסו והתרשמו בעצמכם.

כתוב/כתבי תגובה