ההיסטוריה של טבעות האירוסין

ההיסטוריה של טבעות האירוסין

טבעת של אירוסין היא לא דבר כזה חדש, ויש כל מיני מקומות לאורך ההיסטוריה אשר בהם רואי בצורה די ברורה את ההופעה של הטבעת הזו באקט של האירוסין, טרם החתונה. נכון להיום זה כר נעשה די ברור מאליו כי טרם החתונה יש טקס של אירוסין שלם שבו הגבר מעלה את ההצעה מול האישה, אם בכריעה על ברכיו, אם בריחוף באוויר בקפיצה ממטוס, אם בצלילה אל מעמקי הים ואם בכל דרך אחרת מבין שלל שלם של דרכים שבהן בסופו של עניין מככבת לה טבעת זהב שבה יש באופן די מסורתי יהלום מנצנץ אחד. איך הכל התחיל?

סימן של רומנטיקה

בעצם, ישנה הסברה הזו כי הצעת אירוסין היא סימבול של רומנטיקה שבה הטבעת אשר מוצעת לאישה היא כזו אשר אותה היא עונדת על האצבע של יד שמאל באופן מכוון לגמרי, כי שם הייתה סברה דאז כי קיים וריד אשר מחבר אל הלב. בהחלט נשמע רעיון די מלבב, שאותו רואים בתרבויות רבות עד עצם היום הזה החל מהמאה ה-16 ועד לזמננו אנו. אם אי פעם עלתה לה השאלה כיצד החל מנהג זה ומדוע זה המיקום עבור טבעת האירוסין, הרי לכם תשובה שלה יש סימוכין בכל מיני כתבים מן העבר.

עניין של רכישת האישה

אישה פעם לא הייתה יותר מאשר הרכוש של הגבר, וכשאר היא נרכשה הגבר היה מסמן את האישה על ידי ענידה של טבעת אירוסין על אצבע ידה. נכון, העניין די מאבד מהתחושה הרומנטית, אבל נישואין זה עניין אשר השתנה במאוד לאורכה של ההיסטוריה וכך גם השתנה לו המעמד של האישה מאז ועד עכשיו.

נכון להיום הטבעת היא יותר סימן של חיבור ומעגליות, סימן של מחויבות לאדם אחד ולמערכת היחסים הזוגית כאשר הטבעת נענדת בצורה של גאווה, ואפילו עולה בהרבה מאוד כסף ככל שאבני החן שעליה הן יקרות יותר ומראות על מעמד. דוגמאות לטבעות כאלה תוכלו למצוא באתר https://diamonds4u.co.il/

טבעות עבור אצילים

אם במעמד עסקינן, הרי שטבעות הזהב הראשונות של האירוסין היו כאלה שאותן היו יכולים לענוד רק כאלה שלהם היה ממון רב, ובתקופות של פעם זה היה אומר כי מדובר באנשי אצולה בלבד, עד אשר הזהב והקונספט היה זמין עבור כולם.

כתוב/כתבי תגובה