סוגי מזון מסוכנים לבעלי חיים

סוגי מזון מסוכנים לבעלי חיים

בעלי חיים ביתיים משמחים אותנו בנוכחותם והופכים למעין חברים, אבל מלבד האהבה מוטלת עלינו אחריות כבדה של דאגה לבראותם ולשלומם. אחת המשימות המרכזיות של כל מי שאימץ בעל חיים היא לדאוג לו למזון מתאים. מזון כזה מיועד לשמור על בריאותנו התקינה של המאומץ ולאפשר לו חיים נוחים. סוגי המזון המתאים משתנים מבעל חיים למשנהו וגם בהתאמה לגיל. לצד הדאגה לבריאות, יש להיזהר מסוגי מזון מסוכנים אשר עלולים לפגוע בבריאותם. לא כל פינוק שמקורו ברצון טוב שלנו – אכן יגרום לו הנאה. לעתים הדרך לגיהנום ולפגיעה בבריאות רצופה כוונות טובות. הצרכים משתנים גם לפי המשקל והרגישויות.

תפריט של כלב מורכב בדרך כלל ממזון יבש כמו שניתן למצוא באתר https://royalpet.co.il/, וכמובן מים. פרט לכך אפשר להוסיף לו חטיפים בתור פינוק וגם פירות וירקות רגילים מהמקרר, אבל לא בטוח שאכן יהיה מעוניין בהם. חשוב להקפיד שהיצרנית של המזון היבש היא חברה מוכרת עם אמינות, ולא להתפתות למבצעים ונסיונות. הכלב (או כל בעל חיים אחר) אינו בלון ניסוי. חשוב גם לשמור על כמות סבירה של חטיפים ולא להגזים. לחטיפים אין ערך בריאותי ממשי והם מלאים צבעי מאכל. כמו כן, מזונות ביתיים רגילים עלולים להיות עתירי שומן ולפגוע בבריאות של הכלב. אותם דברים אמורים במזונות לחתולים. גם כאן חשוב לשמור על תזונה מאוזנת, בהתאם לגילו של החתול, למשקלו ולמצבו הרפואי. בעיות בריאותיות עלולות להופיע אצל בעלי חיים, כו קשיים בתפקוד נשימה, כליות עיכול ואף דיכאון. כל אלה ראויים לטיפול מתאים ולשינוי בהרגלי התזונה.

כאשר בעל החיים שלכם סובל מבעיות עיכול – יש לשנות את התפריט שלו כדי למנוע מהנזק להצטבר, ופנייה לווטרינר היא הכרחית כדי לקבל הוראות על שינוי זה. אם אתם מאמצים חתול – חשוב להבחין בין סוגי המזון השונים ולהימנע ממוצרים זולים באיכות ירודה, אשר מיועדים להאכלת  חתולי רחוב. מזון באיכות ירודה קיים בכל שוק ואסור להתפתות למחיר נמוך, כי הזול עלול לעלות ביוקר. חשוב לדאוג שלכלבים ולחתולים יהיו מקורות מספיקים לחלבון ולהימנע ממזון עתיר שומן.

כתוב/כתבי תגובה