מימון המונים להוצאת ספר אונליין – האם זה כדאי?

מימון המונים להוצאת ספר אונליין – האם זה כדאי?

מימון המונים זו תופעה של ממש. אנשים שמעוניינים להגשים חלום, להוציא לאור את הפרויקט שעליו הם עמלו רואים במימון ההמונים פתרון נהדר. למה להם להשקיע סכומים גבוהים? להדפיס ספרים בכמות שהם לא יכולים לשער האם יהיה להם ביקוש, ולהיכנס למערבולת בלתי ברורה? הם סבורים כי מימון המונים זו שיטה טובה ונוחה יותר. כך הם מצליחים לכסות את העלויות של ההוצאה לאור. הם יכולים לשער בצורה מדויקת יותר מהי רמת הביקוש לספר שלהם. וכל המהלך עשוי להיות פשוט וקל יותר. אבל למעשה חשוב מאוד לדעת – אי אפשר להשוות בין ספר שיוצא לאור על ידי הוצאות ספרים מכובדת לבין ספר שיוצא לאוויר העולם הודות למימון המונים.

מה החיסרון של מימון המונים?

כאמור, על פניו נראה שמימון המונים הוא פתרון נהדר. אבל במציאות זה לגמרי לא כך. וזאת מחמת כמה וכמה סיבות:

סיבה ראשונה – תדמית

כאשר מוציאים ספר לאור באמצעות הוצאת ספרים הספר מקבל מקום מכובד יותר. הוא נחשב בין יתר הספרים המתחרים על המדף. השם של הוצאת הספרים מהווה מעין גושפנקה או הסכמה לכך כי מדובר על ספר שווה שכדאי להשקיע בו. ואילו ספר שיצא לאור במימון המונים הוא ספר שאין לו את החותמת הזו שמספרת על הנכבדות של הספר.

סיבה שניה – טובות של אחרים

גם אם יש לכם המון מעריצים, לא תמיד קל להגיע לכיס של האנשים. יוצרים שפנו לאופציה של מימון המונים מצאו את עצמם עמלים סביב העניין. הפיצו קישורים, עודדו את התומכים והשקיעו בכך זמן רב. וזה אומר שמימון המונים מעמיד את היוצר מול צורך לקבל טובת הנאה מאחרים. והוא נדרש לעמול כדי להגשים את החזון שלו. זה לא מעמד נכון ליוצר.

סיבה שלישית – ממד הזמן

לעיתים נכון יותר לקחת התחייבות כספית ולבצע את ההוצאה לאור של הספר במועד שמתאים לכם. וזאת בלי להיות תלוי בציבור שתורם או לא תורם. לא נכון להיות כפופים לגחמות ציבוריות ולשיתוף הפעולה של ההמונים.

עשו את זה נכון, עשו זאת מכובד – פנו להוצאת ספרים לשם הוצאה לאור בכתובת https://textratz.co.il/.

כתוב/כתבי תגובה