אוהבים לצלול – 10 טיפים לצוללן המתחיל

אוהבים לצלול – 10 טיפים לצוללן המתחיל

התחל בצלילת שנורקל

טיפ זה חומק מפני צוללנים מתחילים רבים. אך התרגול שבנשימה דרך צינורית תוך כדי שחיה וציפה על פני המים יכול להכין אותך לצלילה במעמקים לפני רכישה של אביזרי צלילה אחרים, כך שתוכל ליהנות הרבה יותר כבר בפעם הראשונה.

קנה מסכה המתאימה לפניך באופן מושלם

רבים הצוללים בפעם הראשונה השתמשו במסכה שכורה. מסכה שכורה יכולה לכלול בתוכה פגמים רבים ואף לא תמיד היא תתאים לפנייך באופן מושלם. מסיבת ההתאמה לפנים לא מומלץ להזמין מסיכות צלילה באינטרנט אלא ממש לעבור על כל סוגי המסכות בחנות לציוד צלילה.

חכה עם לבישת החליפה

במידה וגופך מתחמם מהר, זוהי תהיה החלטה נבונה לחכות על לבישת חליפת הצלילה לרגע הקרוב ביותרת לצלילה עצמה. טיפ זה מתאים בעיקר כאשר יוצאים לצלילה באמצעות ספינה.

שתה מספיק מים

אמנם כאשר צוללים במעמקים סכנת ההתייבשות כתוצאה מחום יורדת אך בצלילות ארוכות תוכל כבר לאבד כמויות מים גדולות ובמיוחד כאשר לא שתית מספיק מים טרם הצלילה ונחשפת לשמש.

למד שחייה המתאימה לצלילה

הסתכל על צוללנים מקצועיים, אפילו בסרטונים וראה כיצד הם שוחים. צוללנים מתחילים רבים לא מודעים לכך שהשחייה במעמקים שונה במעט משחייה על פני המים וכדאי להתכונן אליה.

צור יומן צלילה

על ידי מילוי של יומן צלילה הכולל באיזה משקלים השתמשת, איך היה אתר הצלילה, מסקנות מהצלילה ועוד תוכל להחליט על מקום הצלילה ואף על הציוד בו תשתמש בפעם הבעה בצורה מושכלת יותר.

דע את גבולותייך

אף פעם אל תפחד לעקב את קבוצת הצלילה כדי לסדר עניין, קטן ככל שיהיה. צלילה נחשבת לספורט בטיחותי אך הינה טומנת בחובה סיכונים רבים.

אל תרד עמוק מידי

במידה והנך מרגיש לחץ כאשר אתה יורד לעומק, עדיף לעלות קצת למעלה מאשר לקבל קרע בעור התוף.

תרגל את סימני התקשורת טרם הצלילה

תרגול סימני התקשורת מראש יעזור לך להתרכז בכל שאר המידע שתצטרך ללמוד לקראת הצלילה.

עשה הפסקות בטיחות

הפסקות בטיחות יעזרו לך הן כדי לבדוק שהכל תקין והן כדי להירגע, במיוחד כאשר יורדים לעומקים.

 

הטיפים באדיבות אתר פרו טרק.

כתוב/כתבי תגובה