לומדים למבחן? אלה תחנות הרדיו שכדאי לשמוע!

לומדים למבחן? אלה תחנות הרדיו שכדאי לשמוע!

מבחנים הם אמנם לא ה "CUP OF TEA" של כל אחד. אבל אין מה לעשות, עבור רבים הם חלק מהחיים.

בחיים, אנו צריכים לעבור מבחנים לאורך כל הדרך, החל מכאלה שנערכים בבתי הספר התיכוניים, עד למבחנים שיש לעמוד בהם במוסדות להשכלה גבוהה, כמו גם שישנם מבחנים בעת קורסי הסמכה או במקום העבודה. ולמרות הקושי, חשוב לדעת כי מבחנים נועדו לאפשר לנו ולמורים שלנו לקבל אינדיקציה לגבי הידע, היכולות שלנו והבנתינו את החומר.

עם זאת, כל אלה עדיין לא הופכים את הלמידה למבחן לקלה או כיפית, תוך שרבים מחפשים את הדרך לצלוח מבחן בקלות. בשל כך חשוב לדעת כי אחד האמצעים שיש להיעזר בהם על מנת להתרכז בעת למידה למבחן הוא האזנה למוזיקה. אבל אילו תחנות רדיו מומלצות ויוכלו לסייע לכם ללמוד בכיף? הנה כמה המלצות טובות:

גלגלצ

אחת מתחנות הרדיו הוותיקות ביותר בארץ אשר הוקמה בשנת 1950. בתחנת גלגלצ מגישים חיילים מוכשרים את דיווחי התנועה לצד מגוון להיטים חדשים וישנים. בגלגל"צ תוכלו למצוא מגוון תכניות, חלקן משדרות מוזיקה פופולארית, כמו גם שישנן פינות מעולות כמו 'שתיקת הכבישים': פינה בה מוגשת מוזיקה אוונגרדית בשעות הקטנות של הלילה.

בגלגלצ תוכלו להאזין לשידורים מגוונים בהם מראיינים השדרנים זמרים מפורסמים, תוך שבסופי השבוע אפשר ליהנות מפינה בשם 'סוף שבוע רגוע' המקנה מוזיקה כיפית והרמונית. לצלילי המוזיקה של גלגלצ אפשר ללמוד בכיף, כמו גם ליהנות מדיווח תנועה, כך שאף פעם לא תאחרו למבחן!

אקו 99

ECO99fm מגדירה עצמה כתחנת רדיו אזורית שבה שירים מכל הזמנים. באקו 99 תכניות רדיו מעולות, כמו 'התכנית של טל ואביעד' הפופולארית. באקו 99 FM משמיעים בשעות קבועות מגוון שירים ברצף. בשל התכניות בהן משדרים שירים מכל הזמנים, אפשר ללמוד למבחן כאשר ברקע שירים שקטים משנות ה 50, קלאסיקות של שנות ה 60 וה -70 כמו גם שמי שאוהב לשלב הפסקות ריקוד עם למידה למבחן, יוכל ליהנות משירי שנות השמונים הקלילים.

88fm

88fm מגדירה עצמה כתחנה בה שירים המתאימים בעיקר לחודשי החורף. בתחנה מגוון שירים שקטים שנבחרו בקפידה, תוך שהאזנה לתכניות המוזיקה: תאפשר לכם למידה כיפית שברקע שלל שירים הרמוניים שנראה שנשכחו מאחור.

האזנה לשירים נדירים ואיכותיים ב 88 FM תעלה זיכרונות וריגושים, מה שיעלה את המוטיבציה ללמוד. מלבד המוזיקה הנהדרת והמלודיות הקסומות, תוכלו ליהנות בעיקר בסופי שבוע מתכניות איכותיות שכוללות ראיונות עם אמנים מסוגים שונים.

קול הקמפוס

אין כמו 'קול הקמפוס' עבור סטודנטים שלומדים למבחנים. באמצעות שידורי קול הקמפוס, אפשר להאזין למוזיקה עכשווית ולתכניות הרלוונטיות עבור סטודנטים בכל הארץ. באמצעות האזנה לתחנה זאת, אפשר לשמוע שירים טובים ועדכניים, וגם לדעת להיכן אפשר לצאת לבלות, מה חדש בתחום הלימודים ובכלל – ליהנות ממוזיקה שסטודנטים אוהבים.

 

לסיכום, בישראל לא חסרות תחנות רדיו טובות ואיכותיות, בעוד שאיתור תחנה מוצלחת בה מושמעים שירים מרגיעים וכיפים –  תסיע לכם להעביר את שנת הלימודים בכיף!

כתוב/כתבי תגובה