אחסון לשמירת המגפיים

אחסון לשמירת המגפיים

מגפיים שימושיות להרבה סגנונות לבוש שונים ומעניינים. יכולות להוות מראה "קשוח", מראה חורפי אירופאי וכמובן לחמם את כפות הרגליים בחורף הקר (כן כן, גם בישראל אני קופאאאתתתת בחורף:)). ברגע שמסתיימים הימים הקרים, המגפיים חוזרות לארון הנעליים, שם המגפיים נמעכות ומאבדות מצורתן, כמו גם מקום רב שהן תופסות.

 

למה חשוב לשמור על המגפיים?

 

מגפיים נמעכות ונוטות לאבד מצורתן בארון הנעליים.

מגפי עור עולות לא מעט כסף (אפילו אם רכשנו מגפי עור לנשים במבצע) והזמן שאנו מנצלות את המגפיים הוא קטן מאוד, וזאת סיבה משמעותית לשמור על המגפיים גם בחודשי הקיץ שישארו יפיפיות לאורך שנים רבות.

 

הבעייתיות באחסון המגפיים

 

המגפיים תופסות הרבה הרבה מקום בארון הנעליים, מה גם שצורתן הארוכה לא בדיוק מתאימה את עצמה לארון נעליים סטנדרטי וכך יוצא שהמגפיים נמעכות ומאבדות מצורתן המקורית. המגפיים מקבלות גם לחות, עובש ומתקשות בארון הנעליים.

 

הפתרון לאחסון ושמירת המגפיים

 

  • העיקרון הוא לנסות לשמור את המגפיים במקום יבש ואטום. קופסת הנעליים איתה הגיעו המגפיים יכולה להוות מקום טוב, שקית וואקום, קופסת פלסטיק וכו' – חשוב רק לאחסן בצורה מתאימה למגפיים בשביל לא למעוך את המגפיים. כמו למשל על ארון הנעליים ולא בתוכו או מתחת למיטה.

 

 

  • פעם כשקנייתי מגפיים, המליצה לי המוכרת לקנות משחה למריחה על המגפיים. מכיוון שהמגפיים היו חדשות – בהרבה מאוד כסף – חשבתי לעצמי שהמשחה מיותרת. אשתמש בה כשהנעליים "יתיישנו". לא הבנתי אז שאין קשר לעלות המגפיים, או יותר נכון לאיכות המגפיים. עור נהרס עם הזמן כמו כל חומר וקיימות משחות ייעודיות לשמירת ומניעת נזקים לעור את המשחה יש לשים ישר כשהמגפיים חדשות לשמירה אופטימלית.

 

  • מילוי נפח הנעל לשמירה על צורתה. יכול להיות חתיכות בד או כל דבר אחר. העיקר שהמגפיים יהיו מלאות. לעיתיים ניתן פשוט להשתמש במילוי המקורי איתן המגפיים הגיעו.

 

אז אחרי שיש לנו את הפתרון לאחסון ושמירת המגפיים, ואחרי שהבנו שבניגוד אולי לכפכפי נשים, על מגפיים יש לשמור היטב, קדימה, חורף הבא הנעליים יוצאות חדשות מארון הנעליים!

כתוב/כתבי תגובה