סיור מודרך בצפון

סיור מודרך בצפון

כשאנחנו בוחרים לטייל במקום מסוים, בין אם זה תל אביב, ירושלים או כל מקום אחר, אז עומדות לרשותנו כמה אופציות. אנחנו יכולים לערוך טיול במקום באופן עצמאי, כלומר, לקחת רכב ולנסוע, לעלות על אוטובוס או רכבת וכן אנחנו יכולים להשתמש ברגליים שלנו לשם כך.

מצד שני, אנחנו יכולים לבחור סיור מודרך עם מדריך מקצועי שילווה אותנו בין המקומות השונים. סיור מודרך כזה נערך למשל בצפון הארץ, בין היתר בעין חרוד, על ידי גורמים מקצועיים אשר מתאימים את הסיור לקהל שמגיע אליו. כך למשל, אפשר ליהנות מסיור מודרך עבור מבוגרים וכן סיור מודרך שמותאם לצעירים, כולל סיורים מודרכים שמותאמים לתלמידי בית ספר ותיכון.

סיורים שכאלה יכולים להתאים במספר מצבים. למשל, ניתן לערוך סיור מודרך בצפון עבור תיירים שמגיעים מחו"ל, קבוצות שונות, אשר מן הסתם, אינם מכירים את האזור ואנחנו לא רוצים לקחת אותם למקומות מבלי שהם יקבלו הדרכה עליהם, הדרכה עם הסברים מפורטים.

סיור מודרך יכול גם להתאים לקבוצות של תיירים ישראלים, בין אם זה קבוצות שיוצאות לטיולים ובין אם מדובר בקבוצות של עובדים או כל גורם אחר, שאנחנו מחליטים להוציא אותם לטיול באזור ומעוניינים לספק להם הדרכה מלאה על האזור, בשביל שילמדו ויכירו את ההיסטוריה והתרבות של המקום.

כאמור, מלבד קבוצות של מבוגרים, אנחנו יכולים למצוא גם סיורים מודרכים עבור ילדים ובני נוער. הסיורים מותאמים על פי הגיל ובהתאם לכך גם מחליטים מה תהיה דרגת הקושי של הסיור מצד אחד ומצד שני מה הוא יכלול בכל מה שקשור להפעלות, אטרקציות וכדומה. במקרה של ילדים קטנים, אזי שניתן לייצר הפעלות שונות שמתאימות לגיל שלהם, הפעלות שעוזרות להנגיש עבורם את האזור כולו ובפרט את הסיפור שלו. כך למשל מתבצעים סיורים במוזיאון של המקום.

לפני סיום רק נדגיש, אנחנו יכולים לייצר סגנונות שונים של סיורים לא רק בהתאם לקהל ולא רק בהתאם למקום או למועד הסיור, אלא גם בהתאם לדגשים אחרים שאנחנו מוצאים, בהנחה כמובן שניתן לעשות זאת בשטח בצורה פשוטה.

כתוב/כתבי תגובה