יתרונות וחסרונות של לתת לחתול שלכם לטייל בחוץ

יתרונות וחסרונות של לתת לחתול שלכם לטייל בחוץ

אחת מחיות המחמד האציליות ביותר היא כמובן החתול. לא מעט אנשים בוחרים להביא לביתם חתול כחיית מחמד ביתית. מדובר בחיה אשר נעים, נוח וכיף להתפנק אתה. היא אסתטית ונקיה והיא בעיקר הופכת את חווית הגידול של חיית מחמד לחוויה נעימה הרבה יותר מכל חווית גידול של חיית מחמד אחרת. אם החלטתם להביא לביתכם כחיית מחמד חתול, עליכם לדאוג להעניק לו את כל התנאים האידאליים, על מנת שיחיה בצורה הטובה והנוחה ביותר עבורו. עליכם לדאוג למקום נוח לשהייה עבור החתול בביתכם, למנוי אצל וטרינר שנמצא קרוב כמו קופט, ליצירת אטרקציות שיעוררו בחתול עניין, לבחירת המזון הטוב ביותר עבור החתול ועוד.

טיולים בחוץ עבור חתולים

החתול, כחיות מחמד אחרות, איננו אוהב להישאר כל היום בבית. מדי פעם החתול וודאי ירצה לשאוף אוויר טבעי ונעים בחוץ. תוכלו להעניק לחתול שלכם את חווית הטיול שהוא זקוק לו יחד אתכם, או שתוכלו לאפשר לו לצאת לבד מדי פעם לטייל בחוץ. ישנם לא מעט אנשים אשר חוששים לתת לחתול שלהם לצאת לטייל בחוץ לבד, אולם, מדובר בדבר שיש בו יתרונות וחסרונות. כך לדוגמא: היתרונות בכך שמאפשרים לחתול לצאת לטייל לבד בחוץ כרוכים בהענקת עצמאות לחתול, בלסייע לו ללמוד כיצד מתמודדים עם המרחב הטבעי וכיצד מתמצאים בשטח. החתול ילמד כמובן להגיע לבית בחזרה בכוחות עצמו, לאחר שהוא רווה את המרחב החיצוני. אין ספק שמדובר בפעולה שמעניקה לא מעט ביטחון לחתול, כיף והנאה. כמו כן, הפעולה הזו פוטרת אתכם מלצאת עם הטיול לחתולים בכל פעם שהוא חפץ בכך.

החסרונות בלתת לחתול שלכם לטייל לבד

החסרונות הכרוכים בלתת לחתול שלכם לטייל לבד הם: ראשית כל, יתכן מאוד שהחתול שלכם ירחיק לכת ולא יצליח למצוא את הדרך חזרה לביתכם בכוחות עצמו. שנית, ישנם לא מעט סכנות אשר אורבות לחתול בחוץ. עם חלק מהסכנות יהיה בכוחו להתמודד וחלק מהסכנות עלולות להיות מאוד בלתי נעימות עבורו ועבורכם והוא עלול חלילה להיפצע, לשם כך קיים וטרינר חירום בתל אביב או כל עיר אחרת אך כמובן שעדיף להימנע ממקרים כאלו מראש. מעבר לכך, יתכן מאוד שמישהו שיראה חתול ברחוב אשר ידוע כי הוא חתול בית, יתפתה לקחת אותו לביתו על אף שהוא יודע שמדובר בחתול ששייך למישהו.

כתוב/כתבי תגובה