גיליתם שבן/בת הזוג בוגד/ת – המדריך השלם לנבגדים/ות

גיליתם שבן/בת הזוג בוגד/ת – המדריך השלם לנבגדים/ות

כולם אוהבים להרגיש אהובים ונכנסים אל מערכת יחסים עם התחושה הזו כי הם נמצאים מול אדם שאוהב אותם והם מביעים אליו אהבה בחזרה. מה קורה כאשר מתרחשת לה סיטואציה מאוד לא נעימה שבה מגלים כי התרחשה לה בגידה, או אולי אפילו סדרה של בגידות לאורכה של תקופה?

הדבר מערער בצורה גדולה את מערכת היחסים עם זוגות רבים שממשיכים בצורה דומה ואחרים אשר פונים אל סיום מערכת היחסים מבלי לעשות משהו חשוב שיכול לסייע להם להתקדם אל מערכת יחסים יותר נכונה. מה עושים ולמי פונים במקרה לא נעים שכזה? הנה מדריך שיעלה את כל התחושות הקשות על הכתב.

לא עוברים לסדר היום

יש כאלה אשר טוענים כי באווירה של פעם, ישנם גברים שזה בסדר שהם בוגדים כל עוד האישה היא כזו שיודעת להשלים עם המצב ולקבל את מה שהיא מאמינה בתור הוגן מבחינתה. אין דבר כזה שזה בסדר אלא אם מבעוד מועד שני בני זוג נכנסים אל הרפתקה מינית מתוך הבנה ברורה וללא כל הסתרה, וגם כאן ישנה בעייתיות לגבי הנכונות המלאה שיכולה להתגלות בהמשך כהסכמה מתוך חשש. כאשר מגלים כי ישנה סיטואציה של בגידה זה חשוב מאוד עבור הבריאות האישית להעלות את העניין אל סדר היום ולאחר מכן לראות כיצד רוצים להתקדם הלאה, במשותף או בנפרד.

החלק של שניים במשבר הזה

יש את המשפט הזה שאומר כי "צריכים שניים לטנגו". זה לא אומר כי מגיע לאדם האחר כי יבגדו בו, אבל זה כן אומר כי הזוגיות עצמה נמצאת בסוג של משבר ועל מנת לפתור אותו בצורה יעילה צריכים להבין כי יש צורך בבנייה מחודשת של אמון שנפגע לצד רצף שלם של פעילות שהביאו לכדי האקט הסופי של הבגידה.

ישנם רובדים מאוד עמוקים אשר מסתתרים תחת הפעולה הזו של הבגידה, ויש לנתח כל מקרה בצורה פרטנית כדי להבין איך הכל מתנקז לכדי מצב של בגידה ואיך יכול ייעוץ זוגי לסייע בהבנת הדברים הללו ובבנייה מחודשת של מערכת יחסים זוגית בריאה.

מידע נוסף תוכלו למצוא באתר של דורית כהן

כתוב/כתבי תגובה