המדריך לג'גלינג

המדריך לג'גלינג

ג'גלינג, או בשמו הנוסף להטוטנות, היא פעולה שמבוצעת על ידי אמן באמצעות זריקה של כמה עצמים בו זמנית לאוויר, והיכולת לתפוס אותם במהירות ללא שיפלו. הפעולה הזו דורשת זריזות ידיים, מהירות מחשבה וכמובן ריכוז. ניתן לראות בעיקר במופעי קרקס שונים מגוון אמנים שונים המבצעים מופעי להטוטנות מדהימים, שהעין האנושית אינה רגילה לראות ולכן תמיד מדהימה אותנו מחדש.

האביזרים הפופולריים ביותר שבאמצעותם הלהטוטנים מבצעים את תרגילי הג'גלינג הם כדורים, מקלות, טבעות ואפילו לפידים בוערים. התרגיל הבסיסי ביותר בתחום הג'גלינג הוא זריקה של שלושה כדורים באוויר, כאשר בכל פעם תופסים שני כדורים בשתי הידיים והכדור השלישי ממשיך לנוע ללא הפסקה באוויר. הדבר שבעצם קורה בפועל הוא שהלהטוטן מצליח בעזרת זריזות ותרגילי ידיים לשחרר בכל פעם כדור אחר לאוויר בזמן שהוא תופס את השתיים האחרים, וכך בכל זריקה הוא מחליף ביניהם כך שתמיד יש כדור אחד באוויר.

סוגי להטוטנות

קיימים סוגים שונים ומגוונים של להטוטנות, כולם מבוצעים על ידי אמנים מקצועיים שהוכשרו לכך באופן עצמאי, או באופן מקצועי במסגרת עבודה בקרקס, מופעי רחוב ועוד. חוץ מלהטוטנות באמצעות שלושה כדורים, ישנם להטוטנים המסוגלים לבצע את אותו תרגיל באמצעות מספר כפול של כדורים. בנוסף, יש אמנים המסוגלים לבצע את הלהטוטנות עם אביזרים אחרים.

אביזרים כמו צלחות שטוחות המסתובבות על מקל דק, כאשר צלחת אחת תמיד נשארת באוויר ומתחלפת בכל פעם עם צלחת אחרת על גבי המקל, זריקה והשלכה באוויר של מוטות עץ דמויי אלה הנקראים קלאבים, כך שיש צורך בדיוק רב יותר ולתפוס את האלה בחלק הנכון. ישנם אמנים המוסיפים גם נופך נוסף של סכנה למופעי הלהטוטנות שלהם, ומשלבים גם אביזרים בוערים המושלכים באוויר כמו לפידים עם אש.

יתרונות מופעי ג'גלינג ולהטוטנות

מופעי להטוטנות וג'גלינג כמו של sahkanim הם תמיד מרתקים ומדהימים, גם ילדים וגם מבוגרים. התרגילים לעיתים נראים לנו על-אנושיים בביצוע ובדיוק שלהם, כך שקשה לנו להסיר את המבט מהם. כל מבצעי הלהטוטנות נחשבים כאמנים לכל דבר, מכיוון שהמטרה שלהם היא גם להדהים את הקהל, אך גם להביע את עצמם דרך האמנות שלהם.

מופעי ג'גלינג ולהטוטנות מומלצים במיוחד לאירועים שונים כמו מסיבות, אירועי חברה והשקות שונות מכיוון שהם תורמים רבות לאווירה של האירוע ומוסיפים לו נופך אמנותי ומרהיב בייחודו.

כתוב/כתבי תגובה