אילו תחומים ניתן ללמוד בבית הספר מרחב מודעות?

אילו תחומים ניתן ללמוד בבית הספר מרחב מודעות?

בעשרות השנים האחרונות, בפרט החל משנות השישים, אנחנו יכולים להיות תהליך מקביל בעולם ובפרט במדינות המערב. מצד אחד, אנחנו יכולים לראות כיצד העולם הופך להיות הרבה יותר מודרני, הרבה יותר טכנולוגי, תעשייתי, יש שיאמרו הרבה יותר מלחיץ, קר ומנוכר, מצד שני, כתוצאה מתהליך זה, אנחנו יכולים לראות כיצד יותר ויותר אנשים נוהרים אחר תחומי עניין וכן תחומי לימוד שקשורים לנפש, ליכולת שלנו להתחבר לעצמנו בצורות, ליכולת שלנו להכיר את עצמנו בצורה אופטימאלית דרך חיבורים שונים.

בית ספר מרחב מודעות הוא אחד המקומות שמציעים שורה של קורסים, סדנאות וחוגים שעוסקים בתחום. מדובר על בית ספר שמציע לאנשים בכל הגילאים ללמוד קורסים שקשורים להיבטים שונים שעוסקים בנפש, אך לא דווקא במובן הטיפולי של המילה, כמו במובן כיצד להרגיע אותה, כיצד להתחבר אליה, איך להתמודד עם מצבי לחץ, עם מצבי מודעות שונים.

בין היתר אפשר למצוא בבית ספר קורסים שמלמדים כיצד לבצע מדיטציות במצבים שונים, כיצד לשפר את התודעה שלנו, כיצד לשפר את יכולת החשיבה, איך לשלוט בתת מודע, איך להתמודד עם מצבים שונים בעבודה ובחיים האישיים, כיצד להנהיג אנשים, כיצד להוביל אנשים ועוד.

צריך לומר, הקורסים מועברים על ידי אנשי מקצוע שלמדו את התחומים ולימדו אותם בשורה של מקומות, וכיום הם מעבירים קורסים וסדנאות בבית הספר וכן במקומות אחרים. בית הספר מעביר קורסים וסדנאות הן לאנשים פרטיים שמבקשים ללמוד את הנשואים שנלמדים בו והן ארגונים, בתי עסק ומקומות נוספים.

חשוב גם להבהיר שחלק גדול מהקורסים, עוסקים אומנם בנפש ובמודעות, אך בניגוד למקומות אחרים הם מחוברים בקשר ישיר למדע ולמחקרים שנעשו בתחום על פי היבטים שונים. כך למשל סדנת הדגל של בית הספר "למשוך בחוטים" מקשר בין פיזיקת הקוואנטים לאופן בו אנחנו יכולים להעביר אותה מהמעבדה אל החיים שלנו, כיצד אנחנו יכולים לאחסן את המידע בתת מודע וכיצד אנחנו יכולים להשתמש בצורה אופטימאלית על מנת להגשים את עצמנו. חיבור זה אפשר למצוא גם במקומות אחרים בקורסים שמועברים בבית הספר.

כתוב/כתבי תגובה