למה חשוב להפחית במסכים ולהרבות בצעצועים

למה חשוב להפחית במסכים ולהרבות בצעצועים

אחת הבעיות הגדולות ביותר שהורים רבים נאלצים להתמודד איתה היא, העובדה שהילדים שלהם מחוברים כל הזמן למסכים, מגיל צעיר. אנחנו יכולים לראות את זה בקרב ילדים מגיל גן ומעלה. בין אם זה מחשבים, טלוויזיות, סלולר, טאבלטים ועוד.

אם בעבר הורים היו יכולים למנוע מהילדים שלהם לצפות בטלוויזיה במשך כל שעות היממה או רוב שעות היממה ובמקום זה לשחק במשחקים או לשחק בחוץ, הרי שהיום זה הרבה יותר קשה. בין אם זה בגלל שמרבית ההורים עסוקים בעבודה ובדברים אחרים, ילדים פחות מתעסקים במשחקים שאינם כוללים מסכים וכדומה. לכן אנחנו יכולים לראות אותם יותר ויותר מול המסכים, משחקים במשחקים שונים, מבצעים פעולות שאי אפשר לבצע בעולם האמיתי.

למה חשוב למנוע את זה מהילדים? ראשית, כי זה לא בריא. זו הסיבה שרוב הרופאים והמטפלים יספקו להורים. זה פשוט לא בריא להשתמש כל כך הרבה במסכים. זה יכול להרוס את העיניים ולגרום לאי נעימות מתמשכת.

שנית, אומנם הילדים יכולים להפיק ממחשבים תועלת, אך הם מפספסים דברים עיקריים. למשל, הם מפספסים את כל הרעיון של חיברות, של תקשורת עם ילדים אחרים ובכלל עם אנשים סביבם.

שלישית, יש בעבודה עם מסכים אלמנט של התמכרות. אנחנו היום יודעים שילדים יכולים להתמכר למשחקי מחשב, טלוויזיה ובכלל לכל דבר שמתקשר כך או אחרת עם מסכים. לכן ככל שנקדם תרופה למכה ונמנע מהילדים שלנו להשתמש במסכים כמה שיותר מוקדם, כך ייטב.

ארבע, במשחקים שאינם מכילים מסכים, משחקי חשיבה, זיכרון, משחקי הרכבה, מוצרי מליסה ודאג וכדומה, הילדים יכולים להפיק הרבה יותר תועלת. זה יכול לעזור להם הרבה יותר בפיתוח המחשבה, בפיתוח היצירתיות, הדמיון, ובכלל זה יכול לעזור להם לפתח תהליכים שונים שיכולים להטיב עמהם. לכן חשוב ומומלץ להשתמש במשחקים אלו כמה שיותר.

חמש, אנחנו צריכים לזכור, לכל דבר יש גיל, כך גם למסכים מצד אחד ומצד שני לכל דבר שקשור למשחקי חשיבה, זיכרון וכדומה שניתן להשיג בחנות צעצועים אונליין. אם הילדים לא ישחקו במשחקים כאלה בגיל צעיר, אז הם לא ישחקו בהם לעולם.

כתוב/כתבי תגובה