איזה ספורט יכול להתאים לנוער?

איזה ספורט יכול להתאים לנוער?

פעילות ספורטיבית היא חשובה בכל גיל, זהו דבר שהוא כבר ידוע. אך בכל מה שקשור לבני נוער היא חשובה מאוד. זהו גיל שהגוף עדיין מתפתח, שלב מעבר בין ילדות לבגרות ולכן חשוב לפתח הרגלים של חיים תחת פעילות גופנית בשגרה, להקפיד על תזונה נכונה ומועילה ולחזק את הגוף כדי שזה ישרת אותנו כראוי שנים רבות.

על מנת להפיק תועלת מירבית מאימון ופעילות גופנית חשוב מאוד שזו תהיה פעילות שהנערים יאהבו, יתחברו אליה וכך יתמידו בה. ישנן מספר פעילויות ספורט שיכולות מאוד להתאים לבני נוער ויש לנו כמה רעיונות מצויינים ודוגמאות לפעילויות שכאלה:

חוג כדורגל: כדורגל הוא כנראה ענף הספורט הפופולרי ביותר בארץ ובעולם. הוא יוצר התעניינות רבה סביבו גם ממי שאינו עוסק בספורט זה באופן פעיל. לא מעט שיחות שאנו שומעים במקומות שונים הם בנושא הכדורגל גם כשמדובר בילדים ונוער. לכן אפשר לנצל את הפופולריות לספורט זה ולרשום את הילדים והנוער לחוג כדורגל שיהווה מסגרת לפעילות ספורטיבית שתהיה חלק משגרת יומו.

טניס: טניס הוא תחום ספורט שגם נחשב פופולרי בקרב נערים ונערות וההתעניינות בו גוברת בשנים האחרונות. היום בכל עיר וכמעט בכל שכונה מוקמים מגרשי טניס שבהם מועברים גם חוגים. מדובר בפעילות שדורשת מאמץ ובאימון טניס לא ארוך אפשר להפיק תועלת רבה גם כשמדובר בחיזוק הגוף והשרירים וגם פיתוח של סיבולת לב ריאה.

גלישה: אם אתם גרים בעיר שקרובה לחוף הים וודאי יוצא לכם לראות שיותר ויותר אנשים מתחילים לגלוש בחופים השונים בשנים האחרונות. ענף הגלישה בשנים האחרונות יוצר התעניינות רבה ואפילו תחרויות ספורט בינלאומיות מתארחות בחופי ארצנו. גם סגנונות שונים של גלישה כמו קייט סרפינג זוכים להתעניינות רבה. ניתן לרשום את הנער או הנערה אל קורס קייט סרפינג באחד החופים בארץ, להכניס אותם לתחום מתפתח ומהנה מאוד ולהבטיח את התלהבותם והתמדתם בפעילות ספורטיבית. עוד מידע על כך תוכלו למצוא גם באתר https://kitesurfer.co.il/

אופניים: ענף האופניים גם הוא כלול בין ענפי הספורט שנמצאים בצמיחה גדולה בשנים האחרונות. מדובר באימון מאוד אקטיבי עבור פיתוח סיבולת לב ריאה ושניתן לשלב אותו עם טיולים בטבע. אפשר אפילו להפוך אותו לפעילות משפחתית משותפת שתתרום גם לגיבוש המשפחה וגם להכניס את כל המשפחה לכושר.

 

אז כמו שהבנתם יש מספר פעילויות ספורטיביות שיכולות להתאים לנוער כמו אלו שהבאנו כדוגמה וכמובן שקיימות עוד נוספות. חשוב למצוא את זו שהנערים והנערות יתחברו אליה יותר על מנת שיוכלו גם להפיק הנאה מפעילות ספורטיבית שהיא חשובה לשגרה שלהם ובכך להתמיד בה.

כתוב/כתבי תגובה