למה ספרים יותר טובים מסרטים?

למה ספרים יותר טובים מסרטים?

בכל הנוגע לעולמות התוכן, רבים מניחים כי קריאת ספרים תמיד תהיה משכילה יותר, איכותית יותר ומועילה הרבה יותר מצפייה בסרטים. אם אתם חובבים סרטים ורוצים לדעת מדוע רבים טוענים כי קריאת ספר היא כיפית יותר מצפייה במרקע – כדאי שתכירו כמה סיבות לכך שרבים מעדיפים ספר טוב על סרט באורך שעה וחצי:

שיפור יכולות הכתיבה והקריאה – ככל שקוראים יותר טקסטים ותכנים, כך לומדים כיצד קוראים וכותבים נכון. קריאת ספרי פרוזה או ספר מכל סוג, בין אם מדובר באוטו ביוגרפיה או ספר בלשים, תאפשר הכרות עם עולם התוכן והכתיבה ומכאן שינון כתיבה נכונה ללא שגיאות והכרת הדרך ליצור תחביר נכון.

עיון בספר מעולה לפני השינה – מי שמחפש דרך נעימה להירדם, יכול לבחור ספרים חדשים בכל תקופה ולקרוא אותם לפני השינה. קריאת ספר היא דבר מרגיע שמקנה מנוחה בעוד שפעולת הקריאה מעייפת מעט את העיניים – מה שמאפשר הרדמות טובה יותר.

למידה של עובדות חדשות – קריאת ספרים מקנה לקורא עובדות שונות שקשורות למגוון תחומים בחיים החל מרוח, מדע, פוליטיקה, אורח חיים, תרבויות ועוד. בספר מארי אנוטאנט של סטפן צוויג ניתן ללמוד לעומק את העובדות על המהפכה הצרפתית, תוך כניסה לעולם המלוכה בזמנים אלה, לנבכי הנפש של אצילים, כמו גם שניתן לגלות תובנות חדשות על החיים.

רוגע ומנוחה – מי שאוהב ספרים, יודע עד כמה קריאה של ספר מעניין מובילה לשקט נפשי בעוד שאין כמו מנוחה על המרפסת עם ספר טוב ביד. נוסף לכך, רבים בוחרים ספרי טיסה שילוו אותם במסע אל ארץ אחרת, בעוד שקריאה מרובה יכולה להוביל בסופה של דבר לפיתוח היצירתיות והדמיון. מכאן ניתן לקבל השראה ליצירה, בין אם מדוב ביצירה ספרותית או כל יצירה אחרת.

לסיכום, עולם הספרות רב ממדים ושכבות. לכן חשוב להתחיל לקרוא ספרים טובים כמו רומן רומנטים וליהנות מידי פעם מסרט או סדרה איכותית. בכך אפשר להעביר את הזמן בכיף!

כתוב/כתבי תגובה