מתכננים סנפלינג? רשימת הציוד המלא שתצטרכו

מתכננים סנפלינג? רשימת הציוד המלא שתצטרכו

טיול סנפלינג בנקיק השחור ברמת הגולן הנו טיול מאתגר ומהנה במיוחד. אך חשוב מאוד להתארגן אליו כיאות כדי להפיק ממנו את מלוא ההנאה, ולצלוח את המסלול בשלום. כאשר מתארגנים עם ציוד למסע סנפלינג יש להבדיל בין ציוד הכרחי אשר כל אחד מהמטיילים זקוק לו. לבין ציוד אשר ישמש את בני הקבוצה כולה. התארגנות יסודית תכלול את כל האביזרים והציוד וייקח גם בחשבון מצבים שונים אשר עלולים להיתקל בהם במהלך טיול מסוג זה. המטרה היא להצליח לנהל את הטיול בצורה בטוחה בעזרת האביזרים הנחוצים אשר נמצאים לעזרתכם בתרמיל.

מה צריך כל מטייל?

כל אחד מהמטיילים צריך שיהיו לו רתמה, קסדה, אמצעי חיכוך – בעדיפות לאמצעי חיכוך שמתאימים לקניונינג. שלושה פרוסיקים. טבעות ננעלות – אחת עבור מצעי החיכוך, אחת לפרוסיק ואחת לגיבוי. לפני יציאה לטיול יש לוודא כי אכן כל אחד מהמטיילים מצויד בכל האביזרים הללו. כיוון שרק כאשר הציוד הזה ישנו ניתן לטייל וליהנות במסע.

מה צריכה הקבוצה?

הקבוצה צריכה להצטייד באביזרים נוספים שנועדו להבטיח את הצלחת המסע של כל בני הקבוצה. בין היתר יש להצטייד באמצעי חיכוך נוסף למקרה שאחד מבני הקבוצה יאבד את שלו. חבל סטאטי שאורכו כפול מאורך המפל הגבוה ביותר בו עומדים לבקר. לחילופין ניתן להיעזר בשני חבלים באורך המפל הגבוה. עבור מרבית המסלולים בארץ מספיקים שני חבלים באורך של 80 מטר. אם כי יש אתרים כמו נחל חצצון לדוגמה, שחבל כזה לא יספיק. בנוסף יש צורך בחבלים קצרים, ברצועות לעיגונים, טבעות לעיגונים, מיילונים / טבעות להשארה. וכן פיתונים ואבני עיגון עבור אתרים בהם אין עיגונים קיימים. כמו למסלולי קניונינג בסיני ובירדן.

ציוד מלא ותקין

לפני היציאה לדרך עם טיולי סנפלינג יש לערוך בדיקה יסודית ולוודא כי הקבוצה מצוידת ומוכנה כנדרש. שכל אחד מבני הקבוצה נושא בכליו את האביזרים הנחוצים לו. כמו כן יש לוודא כי אחד האחראים על הקבוצה מחזיק ברשותו את הציוד הנוסף אשר יבטיח את הצלחת הטיול של כל בני הקבוצה. רק כאשר ברור כי הציוד מלא ותקין ניתן לצאת לדרך.

כתוב/כתבי תגובה