למה חשוב להקפיד על ציוד מיגון איכותי

למה חשוב להקפיד על ציוד מיגון איכותי

קיימים בעולם הרבה מאד סוגים של אומנויות לחימה שניתן ללמוד אותם בשנים האחרונות באופן רשמי במועדוני ספורט ובמכוני כושר שונים. חשוב לדעת כי בעת אימון לחימה יש להצטייד בציוד מגן על מנת למנוע פציעות וחבלות אשר עלולות להיגרם במהלך האימון. כידוע, אומנות לחימה באה לעזור לאדם להתגונן מול תוקפים ולכן סביר להניח שבמהלך אימון ייתכנו פציעות שונות.

אומנם ישנן אומנויות לחימה אשר אינן טומנות פציעות במהלך האימונים, אך בכל אופן כאשר ניגשים לאימון לחימה כדאי מאד להצטייד בציוד מיגון איכותי.

המטרה של אומנויות הלחימה

אומנויות הלחימה התפתחו ברובן בארצות המזרח הרחוק כמו יפן, הודו, תאילנד וברזיל. חלק גדול מהן התפתח בעקבות הצורך של התושבים בארצות אלו להתגונן מפני תוקפים בקרב פנים אל פנים או בעת מלחמה כאשר היה עליהם להילחם על ארצם.

ישנן אומנויות לחימה שנחשבות לתחרותיות ונלמדות במסגרת אימוני כושר וספורט כמו ה"קיק-בוקסינג" התאילנדי אשר מסייע לחיטוב הגוף. לעומתן יש גם כאלה שמבוססות על זרימה וחיבור לבן הזוג באמצעות שילוב של עוצמה ורכות והן כוללות שימושים בחרבות, מקלות או סכינים. ברשימת אומנויות הלחימה קיימת גם אחת כזו אשר נחשבת יותר לריקוד מאשר לאומנות לחימה.

ציוד מיגון איכותי

ציוד מיגון נחלק לשני סוגים:

  1. ציוד למועדון – במועדון ספורט ניתן למצוא מגוון גדול של ציוד לאומנויות לחימה כגון; שקי אגרוף שתלויים על ווים באוויר, בובות אגרוף אשר מחוברות לקרקע ואף כריות ואגסי אימון בגדלים שונים.
  2. ציוד למתאמן – לעומת זאת קיים גם ציוד מיגון למתאמנים הלומדים ומתרגלים את אומנויות הלחימה השונות. הציוד למתאמן כולל ביגוד לחימה מותאם, חליפות הגנה, כפפות אגרוף, מגינים שונים כמו מגיני שיניים, מגיני ראש ומגיני גפיים.

כאשר מצטיידים בציוד מיגון, חשוב לוודא שהוא איכותי. ציוד איכותי יישמר לאורך זמן וכמובן ייתן הגנה מקסימלית בזמן האימון. הרי לא ייתכן שאדם ישקיע כסף רב בקניית ציוד מיגון ויגלה לאחר זמן קצר כי הציוד אינו איכותי כלל ועליו להחליפו בחדש. לכן, כשניגשים לרכוש ציוד מיגון חשוב לרכוש אותו אצל משווק מומחה הידוע כאחד שמוכר מוצרים איכותיים כמו אתר https://www.xwear.co.il/.

כתוב/כתבי תגובה