חשיבות פילטרים לבריכות נוי

חשיבות פילטרים לבריכות נוי

הקמת בריכת נוי תשדרג את החצר שלכם, או של העסק, ותאפשר לאורחים ליהנות מהדגים השוחים בה וצמחי המים שתוסיפו. כך תוכלו לשבת סביב הבריכה עם חברים ומוזמנים וליהנות מהחוויה, בחודשי הקיץ וגם בימים קרים יותר. בריכת נוי דורשת תחזוקה שוטפת והקפדה על מספר כללי בטיחות על מנת להימנע מתקלות ונזקים, הצטברות חלודה, מות דגים וקמילת הצמחייה. ניקיון שוטף בעזרת חומרי חיטוי והחלפת מים הכרחיים לבריכה וכן כללי זהירות ובטיחות שיבטיחו שילדם קטנים לא יצליחו להיכנס אליה בטעות. לכן חשוב להקים אותה רק במקום שיש בו קשר עין של ההורים מתוך הבית. סביב הבריכות כדאי להציב נורות כדי לאפשר התכנסויות משפחתיו או חברתיות בשעות הערב.

בבניית הבריכה חשוב להעסיק רק חברות אמינות ובעלות ניסיון ולהחליט יחד על המימדים הרצויים, הצורה, הדגים, הצמחים וכן חומרי הבנייה והאיטום. לבריכות כאלה נדרשים פילטרים שאפשר למצוא באתר טולמן ציוד פנאי, שתפקידם החשוב הוא לסנן את המים בבריכה ולמנוע מאיתנו וכן מהחי והצומח סכנות שונות של לכלוך וזיהומים. במים מצטבר לכלוך כתוצאה מנוכחות אנשים בקרבתה, ממזג האוויר ומגורמים חיצוניים, וכן חיידקים שמצויים בכל מקום ויתכן שאף כימיקלים. כל אלה מאיימים על הדגים והצמחים והפילטר נועד כדי לסנן אותם ביעילות מירבית. הפילטרים מקבלים מים מהבריכה דרך משאבה, מסננים אותם ומחזירים אותם לבריכה לשימוש חוזר עבור הדגים והצמחים, וכך חוסכים מאיתנו בקרה רצופה על איכות המים והחלפות יומיומיות.

בבואנו להקים בריכת נוי עלינו לבדוק איזה פילטרים יותקנו בה ועד כמה הם יעילים ומשרתים את מטרותינו. בשוק יש מספר פילטרים ולכל אחד מהם יתרונות וחסרונות, וגם כאן מומלץ לעבוד רק עם חברות אמינות ובעלות שם ולהתעניין לגבי טיבם של החומרים. הסוגים העיקריים הם פילטר לחץ ופילטר גרוויטציה. פילטר לחץ מבוסס על מים בלחץ גבוה ופילטר גרוויטציה על כוח המשיכה הטבעי (גרוויטציה). בבחירה בין הפילטרים כמו בין המגזמות לתחזוקת הגינה צריך לקחת בחשבון את אופי הבריכה, גודלה וצורתה (למשל, האם כוללת מפלים) וכן את התקציב שלנו למטרה זו. אחרי הבחירה חשוב לקבל הוראות מדויקות איך מנקים את הפילטרים ומהי התדירות הנדרשת

כתוב/כתבי תגובה