להקה לחתונות או DJ

להקה לחתונות או DJ

אחת הדילמות שעומדות בפני זוגות שמארגנים חתונה היא, האם להזמין אמן, להקת חתונות או להזמין תקליטן, DJ, שירקיד את האורחים.

מדובר בדילמה יחסית חדשה, שכן עד לפני שנים לא רבות, לא היה דבר כזה תקליטן, בוודאי לא בסגנון שמוכר לנו היום ועל כן היה נהוג להזמין לחתונות אך ורק להקות ונגנים. אחרי שנוצר המקצוע של תקליטן, בסוף שנות השבעים בערך, אז הוא תפס מקומם של הנגנים, וזוגות שעמדו להתחתן הזמינו אך ורק תקליטן עם כל הציוד שלו, בשביל להרקיד את האורחים.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות חזרה לאופנה של להקות חתונות ואמנים שונים. בדרך כלל אנחנו שומעים על אמנים מוכרים, מפורסמים, אשר מופיעים בחתונות תמורת עשרות אלפי שקלים, לעיתים קרובות מדובר על הופעות מאוד קצרות, שכן הם עורכים מספר אירועים בערב אחד. אך לצד אותן להקות, לצד אותם אמנים, אנחנו יכולים למצוא גם להקות לחתונות פחות מפורסמות, כאלה שמופיעות אך ורק באירועים והן גובות פחות כסף מאמנים מפורסמים.

מהי הבחירה הנכונה?

כשאנחנו מזמינים תקליטן, אנחנו נהנים משני דברים עיקריים. ראשית, מגוון מוזיקלי רחב על פי בחירתנו. הוא יכול לשים כל אלבום ולנגן אותו, הוא יכול לשלב בין שירים מסוימים, בין סגנונות ועוד.

שנית, תקליטן הרבה פעמים יודע להפעיל את הקהל בצורה מקצועית, ייחודית, זו העבודה שלו ועל כן הוא יודע איך לעשות את זה.

אך ללהקה לחתונות יש הרבה יותר יתרונות. ראשית, הם מנגנים גם חומר מקורי שלהם וגם עושים קאברים לשירים מפורסמים שאנחנו אוהבים. אנחנו יכולים לשבת ביחד איתם ולהחליט מה בדיוק אנחנו רוצים שהם ינגנו וישירו.

שנית, ההופעה היא בלייב, מולנו. זה הרבה יותר מלהיב מאשר לשמוע מוזיקה של אחרים שמתנגנת דרך המחשב. גם כל הנושא של הפעלת הקהל זה הרבה יותר חי, הרבה יותר מלהיב.

שלישית, האינטראקציה של זמר לאירוע עם הקהל היא אחרת, הלהקה תדע לעשות את זה בצורה הרבה יותר מקצועית ואיכותית, זה הרבה יותר מורגש מאשר אינטראקציה של תקליטן שעובד עם מחשבים.

ארבע, כלי הנגינה יכולים להוסיף נופך ייחודי ומרשים לאירוע.

כתוב/כתבי תגובה