כל האמת על שימורים לכלבים

כל האמת על שימורים לכלבים

כל מי שגידל או מגדל כלב יודע עד כמה בחירת המזון חשובה. בטווח הקצר מזון לא מתאים עלול לגרום לכאבי בטן, שלשולים או עצירות ובטווח הרחוק מזון לא מותאם פוגע בשיניים ומקצר את חייו של הכלב. בחירה של מזון חשובה במיוחד בשנה הראשונה של הכלב שבה בדומה לאדם, מתפתחים כלבים בצורה משמעותית ושנה זו נחשבת למשמעותית במיוחד בהשפעה על הגדילה במשך חייהם.

בעלי כלבים רבים מתחבטים בשאלה על איזה סוג מזון ניתן לכלב שלנו. ככלל מזון לכלבים נחלק לשניים על בסיס גילו של הכלב: מזון לגורים יהיה עשיר יותר בשומן ונמצא בו גם תרכובת מיוחדת שמהווה מעין תחליף לחלב האם שאמור היה לקבל. מזון בוגרים עשיר יותר בבשר וכולל פחות שומן כדי לשמור על המשקל התקין של הכלב.

רטוב, יבש ומה שביניהם

חלוקה אחרת נעשית על בסיס המרקם: מזון יבש ומזון רטוב. מזון רטוב הלא יבוא בצורת שימורים לכלבים והוא מהווה השלמה למזון היבש שבו נמצא את ההרכב הדרוש להתפתחות תקינה של הכלב. המזון היבש חיוני גם מבחינת המרקם שלו כיוון שהוא מאמן את הלסתות של הכלבים ובכך מאפשר להם לפתח שיניים בריאות ותקינות. בנוסף, המזון היבש מאפשר בעזרת הלעיסה לנקות את החניכיים ואת השיניים של הכלב.

שימורים לכלבים– מזון משלים

שימורים לכלבים מהווים השלמה כאמור ולא מעט בעלי כלבים אוהבים לפנק את כלביהם באוכל רטוב שמאפשר שינוי וגיוון בתפריט. כמו בבחירת אוכל יבש גם בבחירת אוכל רטוב בשימורים חשוב להקפיד על איכות המזון ועל ההרכב שלו. המחיר מהווה מדד אבל לא רק. במקרה שאנחנו לא בטוחים אילו שימורים לכלבים כדאי לתת לכלב שלנו כדאי להתייעץ עם הווטרינר. ישנם מקרים שבהם סוג מסוים של מזון יהיה עדיף על משנהו בשל רגישויות או בעיות בריאותיות שונות.

 

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את גיל הכלב ואת המשקל שלו כדי לוודא שבחרנו שימורים לכלבים שיהיו באיכות גבוהה ומותאמים לכלב. בכל מקר של ספק כדאי להתייעץ עם הווטרינר ולבחון אם יש רוך לשנות את סוג המזון או את הרכבו.

כתוב/כתבי תגובה