מי הם האנשים שמצליחים לאפות בקלות… למה לי זה לא מצליח?

מי הם האנשים שמצליחים לאפות בקלות… למה לי זה לא מצליח?

כשרואים בצק שתפח באופן נפלא ואפילו אוכלים מאפה מלוח טעים, לא ממש מבינים את כל מה שנדרש מאותו אופה כדי להביא מטעמים כה נפלאים. אפייה היא תורה שלמה שכוללת לא רק שמרים, אלא היכרות עם עולם שלם של קמחים, עם התנהגות תנורים ועם מילויים שיכולים להיות מחמיאים וכאלה שאת המאפה פשוט הורסים. איך יוצרים מאפה יפה וטעים ולא זורקים בכל פעם את התוצר אל הפח בייאוש אדיר? זה עניין של ידע וניסיון וממש לא עניין של מזל, ואם רוצים להצליח בכל מאפה ומאפה בהחלט יש מקום שממנו ניתן להתחיל.

ניסוי וטעייה של מיטב הקונדיטורים

לא מעט קונדיטורים אכן מכירים את המידע הבסיסי ואף יותר מכך בכל הנוגע אל המרכיבים של מנת קונדיטורים, אך איך בדיוק הם יוצרים מנות חדשות ומצרפים אותן אל כל אותם המתכונים החדשים? חלק מכל זה לוקח אותם אל כל מיני מקומות מרוחקים בעולם שם הם מחדדים את הכישרון שלהם ולומדים עוד על טעמים שהם כלל לא מכירים. מתוך כל אלה הם מנסים ליצור רעיונות חדשים עבור מנות, ואת המנות שמפתחים לרוב מבצעים עם כמה וכמה ניסיונות עד אשר מגיעים אל התוצר המוצלח שאליו בסופו של דבר מכוונים. כל המתכונים הכי טובים ואהובים הם כאלה שלפעמים הפיתוח שלהם לקח חודשים ארוכים ואף שנים…

למידה בסיסית חשובה

כאשר מנסים פעם אחר פעם לאפות ולא ממש מבינים במה טועים, הדרך האפשרית לתיקון של אותן הטעויות היא על ידי הרשמה של קורס אפייה. הקורסים מן הסוג הזה נועדו אל אנשים שלא רק מחפשים ליצור לעצמם קריירה בתחום, אלא עבור אנשים שאוהבים לבשל בביתם ורוצים לעשות את זה על הצד הטוב ביותר מבלי לקבל תוצאה סבירה ונמוך בכך בכל פעם שבה הם לובשים סינר ומתחילים. אפייה של בצק מוצלח תלויה בהרבה מאוד פרמטרים, וכדי להבין את כל אלה צריכים להכיר את כל אלה לעומק ולשכלל ולתקן טכניקות של אפייה לכדי יצירות אפייה מושלמות בכל פעם שבה את התנור מפעילים.

קראו גם על: קורס קונדיטוריה למתקדמים

כתוב/כתבי תגובה