קייטרינג לאירועים קטנים – איזה אפשרויות יש לכם

קייטרינג לאירועים קטנים – איזה אפשרויות יש לכם

אורח החיים השתנה מאוד מכל הבחינות בשנים האחרונות. כך אם נתייחס לכל הנושא של הכנת אוכל לאירועים, אנחנו עדים לעובדה כי כיום הדבר נעשה בצורה שונה לחלוטין מאשר שהוא היה נעשה בעבר. אם בעבר ידענו כי הכנת אוכל לאירוע, במיוחד אם מדובר באירוע קטן, כול עמידה של שעות ארוכות במטבח והכנה של כל המזון, הרי שהיום אנחנו מזמינים קייטרינג לאירועים ואת כל הארוחה על כל המנות שלה באמצעות שיחת טלפון אחת. ללא כל טרחה וללא עבודה או מאמצים. הואכל המוכן מגיע היישר אל מקום האירוע ואנחנו פנויים להתעסק בכל המטלות האחרות.

מגשי אירוח – כך מארחים היום

כיום אנחנו עדים לשינוי מהותי נוסף בכל מה שקשור להגשת תקרובת לאירועים. רבים בוחרים כיום להגיש מגשי אירוח מוכנים המכילים כבר את כל האוכל בצורה אסתטית ונעימה. חסל סדר הכנת מנות ראשונות, עיקריות ואחרונות המוגשות לכל סועד באופן אישי. ההגשה של האוכל באמצעות מגשי האירוח יכולה בהחלט לכלול את כל המנות הנדרשות כאשר אלו מוגשות בצורה מרכזית עבור כולם. כל אורח מוזמן ליטול את מנתו הוא ולבחור מתוך מגשי האירוח את המנה הרצויה בהתאם לטעמו האישי ואף בהתאם לכמות הרצויה לו.

מה היתרונות של מגשי האירוח?

למעשה ישנן מגוון של יתרונות לאוכל אשר מוגש במגשי האירוח באזור נתניה.

אפשר למנות אותם אחת לאחת כאשר חלק מהיתרונות מתייחסות למארחים וחלק לאורחים.

נתחיל מהיתרונות מהם נהנים האורחים.

אורח שיכול לבחור את המנה הרצויה לו מתוך מגשי האירוח, נהנה למעשה מאפשרויות רבות יותר כאשר הוא לא כפוף לסדר המסורתי של ארוחה המוגשת על פי מנות. הוא יכול לדלג ישירות אל הקינוח אם הוא לא רצה לאכול אוכל כבד. לחילופין הוא יוכל לוותר על המנה הראשונה ולעבור מיד לזו השנייה. כך הוא גם יוכל לשלוט על הכמות הרצויה לו באותו זמן. זוהי הרי לא מנה המוגשת לו בצלחת אישית. התחושה היא נוחה יותר והאורח סועד את ליבו בצורה הכי מתאימה לו.

מבחינת המארחים כבר פירטנו עד כמה זה חוסך את הטרחה והמאמץ בהכנת האוכל כמו גם בהגשת המנות הכרוך בצוות גדול של מלצרים ועוד.

כתוב/כתבי תגובה