משכנתא חוץ בנקאית – מה זה ואיך זה עובד?

משכנתא חוץ בנקאית – מה זה ואיך זה עובד?

האופציה הראשונה שלכם לבקשת משכנתא ברוב המקרים תהיה לאחד מהבנקים, אך מה קורה במצב שבו הבנקים מסרבים לספק לכם משכנתא? במקרה הזאת תצטרכו לפנות לאופציה של משכנתא חוץ בנקאית. אך רגע לפני שאתם קופצים על העגלה, מוטב כי תבינו בדיוק מה זה אומר וכיצד כל העסק בדיוק מתנהל כאשר מדובר על גוף חוץ בנקאי.

מה זה משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא או הלוואה חוץ בנקאית היא בעצם הלוואה מכל סוג שהוא אשר לא נלקחה מאחד מהבנקים המוכרים על ידי המדינה. במילים אחרות מדובר על הלוואה אשר לא רשומה באף מסמך רשמי מטעם המדינה. הלוואה חוץ בנקאית כשמה כן היא, היא הלוואה שנלקחה מכל גוף חוץ בנקאי שאתם מכירים: קרנות כאלה ואחרות, חברות ביטוח, חברות אשראי לרבות מימון ישיר והרשימה עוד ארוכה.

במקרה של הלוואה או משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים, חייבת להיות שקיפות מלאה בין הגוף הלווה ובין הגוף המלווה. כל זאת על מנת למנוע מצב של אי נעימות בעתיד, או מצב שבו אחד מהצדדים איננו עומד בהתחייבות שלו מסיבות כאלה ואחרות.

איך עובדת משכנתא חוץ בנקאית?

על מנת שתוכלו לקבל משכנתא חוץ בנקאית עליכם לקבוע מאיזה גוף הכי כדאי והכי משתלם לקחת את ההלוואה. בשונה מהבנקים, ישנן לא מעט גופים חוץ בנקאיים אשר יכולים לספק לכם משכנתא או הלוואה. בדיוק כמו שבוחרים איש מקצוע, גם כאשר בוחרים גוף חוץ בנקאי צריך לעשות זה בחוכמה על מנת לקבל את ההצעה הטובה ביותר.

בכדי שלא תלכו שולל אחרי הבטחות או אמירות הנזרקות לאוויר, חשוב לקחת יועץ מקצועי אשר מכיר את תחום המימון החוץ בנקאי על בוריו. הוא יוכל להסביר לכם בדיוק מאילו חברות מומלץ לכם לקחת משכנתא במימון ישיר, ואיך תעשו זאת בצורה הטובה ביותר.

לאחר שבחרתם את הגוף החוץ בנקאי, כל מה שנותר לכם לעשות זה לחתום על המסמכים ולמשכן את הנכס הרלוונטי שאמור לכסות את הגוף החוץ בנקאי במידה ואתם לא תצליחו להחזיר את המשכנתא בסופו של יום.

כתוב/כתבי תגובה