באיזה שלב יש צורך לפנות לעו"ד גישור?

באיזה שלב יש צורך לפנות לעו"ד גישור?

פנייה אל יונית גזל עו"ד גישור במקרה של גירושין היא הליך שמטרתו ליישב את הסכסוך בין הצדדים על ידי הסכמה משותפת. הגישור נועד בכדי לקיים תהליך של משא ומתן בין הצדדים באווירה רגועה והרגשה נעימה, על מנת להגיע לסיכום שיהיה מקובל על הצדדים. המגשר שנבחר מהווה בעצם גורם נייטרלי ואין בסמכותו לפסוק או להכריע בנושאים השנויים במחלוקת בין הצדדים.

במידה והצדדים מגיעים להליך גישור ויחד עם העו"ד המגשר מצליחים להגיע להסדר שמוסכם על שניהם, ניתן להגיש את ההסדר לבית המשפט בכדי שיקבל תוקף משפטי.

בשנים האחרונות עלתה כמות הפניות להליכי גישור ברחבי הארץ. אחת הסיבות לכך היא היעילות שבה מתבצע ההליך וההגעה להסדר במינימום מלחמות בין הצדדים. לאחרונה הצטרף גם משרד המשפטים לטובת העניין והקים מרכז גישור ארצי על מנת שיהווה חלופה לפתרון סכסוכים בין בני זוג, ובכך יוריד את הנטל של הדיונים הרבים בערכאות השיפוטיות.

מתי זה מתאים?

ככלל, גישור יכול להוות פתרון ליישוב סכסוכים בתחומים רבים, כגון: סכסוכים משפחתיים בענייני ירושה, סכסוכים כספיים, סכסוכים עסקיים, וכמובן סכסוכים הנוגעים להליכי גירושים.

העו"ד המגשר מהווה גורם תיווך בין הצדדים ומנהל ביניהם משא ומתן באופן חופשי תוך שהוא פועל בתום לב ובהגינות. במידה ושני הצדדים מסכימים ביניהם כי ברצונם ליישב את הסכסוך באווירה נעימה, במהירות וללא הוצאת כספים רבים על הליכי משפט יקרים ומתישים, מומלץ להם לפנות למגשר.

עם זאת, לא כל מקרה ניתן להביא בפני מגשר. הליכים פליליים כגון אלימות במשפחה, פשיעה וכדומה אינם יכולים להתדיין אצל מגשר.

איך מתבצע הליך הגישור?

כאשר הוסכם בין הצדדים כי הם מעוניינים לפנות לעו"ד מגשר, הם יכולים ליצור קשר עם העו"ד ולקבוע פגישת היכרות. המגשר יקבל מידע על הסכסוך ופרטיו ויסביר לצדדים השונים על מהות הליך הגישור והאופן שבו יתנהל.

בהליך הגישור ישטח כל צד את טענותיו, וניתן להיעזר בראיות והוכחות. המגשר יוכל להציע חלופות יצירתיות ליישוב הדברים הנתונים בסכסוך בין הצדדים ותינתן אפשרות לצדיים להביע רגשותיהם בפני המגשר.

כתוב/כתבי תגובה