הכלב מסרב לאכול? 5 טיפים לתיקון מקרים אלו

הכלב מסרב לאכול? 5 טיפים לתיקון מקרים אלו

כלב בוגר שמפסיק פתאום לאכול, הוא מגלה חוסר תיאבון אמור לעורר נורות אזהרה. אם מתווים לתופעה גם הקאות, גם שלשושים או עצירות הנורות אמורות להבהב בעוצמה רבה עוד יותר. זה גם הזמן לגשת עם הכלב אל ווטרינר. אך לפני הכול יש כמה דברים אותם אתם יכולים וצריכים לבדוק בעצמכם.

אולי החלפתם את המזון?

כמו אצל אנשים, גם אצל כלבים עשוי כל שינוי בתפריט עשוי להשפיע לרעה על המצב הבריאותי כמו גם על ההרגשה הכללית של הכלב. לא פעם זו אכן תהיה הסיבה לכך כי הכלב איבד את התיאבון הבריא והנורמלי ועל כן הוא גם לא חש בטוב.

מחליפים רק בהדרגה

בכל מקרה, תמיד חשוב לזכור כי כל שינוי בתפריט וכל החלפה של סוג המזון חייב להיעשות בצורה מודרגת ועדינה. אף פעם לא כדאי לכת על שינויים דרסטיים וחדים מידי אשר אלו עשויים להשפיע לרעה על איכות החיים של הכלב.

אולי המזון שלו מקולקל?

האוכל של הכלב חשוף לקלקול במיוחד כאשר מדובר בחודשי הקיץ הלוהטים. חשוב לזכור כי המזון של הכלב דורש אחסון מתאים ונאות על מנת שהוא לא יתקלקל. כלב שניזון מאוכל שאינו טרי, חשוף לקלקול קיבה.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: חיסונים לגורי כלבים

בודקים את תאריך התפוגה

חשוב תמיד לשים לב גם לתאריך התפוגה של האוכל ולא לתת לכלב אוכל שיש לכם ספק לגבי רמת הטריות שלו ולאיכות שלו. לא פעם זה הדבר שיכול להיות הגורם לבעיות אצל הכלב.

האם הכלב מנשנש חטיפים בין הארוחות?

כלב שנוהג לנשנש בין הארוחות עשוי להגיע למצב של חוסר תיאבון. ברור שכך. אם הוא מחטט בשאריות שלנו, הוא מכניס את ראשו אל תוך פח האשפה וכן הלאה, הוא עשוי לאבד את התיאבון ובעקבות כך לחפש נשנושים נוספים לשעות בהם הרעב יתעורר שוב וכך ייפתח מעגל קסמים בלתי פוסק.

במקרים בהם אתם לא יודעים מה הסיבה אין לכם הרבה מה לעשות מלבד פנייה אל מרפאה לבעלי חיים באשדוד על מנת לסייע לכם לפתור את הבעיה מהשורש.

כתוב/כתבי תגובה