האם תזונה טבעונית היא אכן בריאה?

האם תזונה טבעונית היא אכן בריאה?

אחד הדיונים הנוקבים של השנים האחרונות נוגע לתזונה טבעונית אשר כבשה את ישראל כמו גם את העולם. במאמר הבא ננסה להבין לעומק האם תזונה טבעונית היא אכן בריאה, או שמא מדובר בפתח משמעותי לצרות?

תזונה טבעונית – המהפכה כבר החלה

הרצון לאכול בריא גרם למהפכה של ממש בעשור האחרון, כל זאת בזכות שינוי תזונה בדמות מעבר לתזונה המבוססת על מוצרים טבעונים בלבד. ממחקרים אשר נעשו בישראל עולה כי 400,000 ישראלים מגדירים את עצמם כטבעונים, ואילו יותר ממיליון בני אדם העידו כי הם מעוניינים להפוך בשלב כזה או אחר לצמחונים או טבעונים. מדובר באחד הנושאים המדוברים של השנים האחרונות, וזאת לאור פתיחה של יותר ויותר מסעדות אשר מתמחות במזון טבעוני כמו גם העובדה כי רבים מנסים לעבור לתזונה טבעונית בהדרגה, באמצעות הפחתה בצריכה של חלב בשר ודגים ועלייה בצריכה של פירות, ירקות ודגנים. מדובר בתופעה אשר התרחשה הן כתוצאה מהעלייה במודעות לאכזריות תעשיית הבשר וכן לעובדה כי רבים חשים כי באמצעות תזונה טבעונית ניתן לחיות אורח חיים בריא יותר, אולם הדעות חלוקות באשר לשאלה האם אכן מדובר בתזונה בריאה או שמא מדובר בתזונה אשר עשויה להזיק באופן ממשי לבריאות. האם אכן מדובר במהפכה בריאותית או שמא פתח לצרות? להלן התשובות.

האם תזונה טבעונית היא אכן בריאה?

שורה ארוכה של מחקרים הצביעה באופן חד משמעי כי לטבעונות יש יתרונות משמעותיים. לדוגמא, מחקר מקיף בארה"ב מצא כי תזונה טבעונית מאפשרת להפחית את הסיכוי להתקפי לב, בשיעור של 25%. בנוסף, תזונה טבעונית יכולה להועיל למערכת החיסונית ואף להפחית את הסיכוי לחלות בסרטן, בשיעור של 15%. אולם, חשוב לזכור כי הקפדה על תזונה טבעונית מחייבת בדיקות רפואיות בכדי לבחון את רמת הברזל והסידן, כתוצאה מהפחתה בכמות הבשר והדגים אשר היא חשובה מאוד לצורך התפקוד הכללי. משום כך, תזונה מאוזנת וטבעונית יכולה להועיל מאוד לא רק בעבור טבעוניים אלא גם בעבור אלו אשר רוצים לחיות בריא ולספק לגופם מזונות עשירים וטובים

כתוב/כתבי תגובה