אנגלית לילדים: מדוע לימודים בלתי פורמליים יעילים יותר?

אנגלית לילדים: מדוע לימודים בלתי פורמליים יעילים יותר?

לימודי האנגלית מהווים חלק בלתי נפרד מלימודי החובה של הילדים, ולא בכדי. כיום השפה האנגלית היא השפה העיקרית בעולם העסקים, והיא למעשה סנן משמעותי בעולם התעסוקה. לפיכך, לימודי האנגלית הפכו לחשובים וחיוניים במיוחד, ולכן הורים רבים מעוניינים להקנות לילדיהם את כישורי השפה עוד בגילאים צעירים.

למרות שלימודי האנגלית מתקיימים בבתי הספר, בכיתות מסודרות, עם שיעורי בית ומערך שיעור ממוקד, עדיין נשמה שדווקא הלימודים הלא פורמליים נחשבים כיעילים יותר. מדוע זה כך? התשובה במאמר שלפניכם.

לימודים בלתי פורמליים וייחודם

לימודים בלתי פורמליים הם לימודים שנלמדים שלא במסגרת פורמלית, משמע מחוץ לכתלי בית הספר. לרוב, הם נרכשים באמצעות סוכני חברות אחרים, כמו חברים ואפילו באמצעות אצבעי התקשורת. חוסר הפורמליות מאפשר לילדים ללמוד את התכנים באופן עקיף, מה שגורם להם לצרוך את התוכן מבלי לחשוב שמדובר בתכנים שהם מחויבים לצרוך לטובת עתידם.

לימודי אנגלית ניתן ללמוד באופן בלתי פורמלי בלא מעט דרכים. את היתרונות ללימודים מסוג זה ניתן למצוא בסאמר סקול, שכן מדובר במחנה קיץ הממוקם בארצות הברית שאליו ניתן לרשום את הילדים. במהלך שהותם במחנה, הילדים נהנים משלל פעילויות מהנות וחווייתיות, כמו חוגי העשרה, טיולים ברחבי ארה"ב, משחקים ספורטיביים, פעילויות יצירה ועוד מגוון רחב של אטרקציות. למעשה, עליהם לשוחח אך ורק בשפה האנגלית, כשהצורך לתקשר עם יתר החברים והמדריכים בשפה שאולי מעט זרה להם, ידרבן אותם ללמוד את השפה באופן עקיף – משמע תוך כדי תנועה, ולא בהכרח בכיתה עם מורה ושיעורי בית.

מדוע זה כל כך חשוב?

ראשית, חשוב להקנות לילדים את השפה האנגלית לטובת עתידם. נוסף לכך, הקניית השפה באופן בלתי פורמלי לא גורמת לילדים לחשוב שהם לומדים, אלא שהם צורכים את המידע תוך כדי פעילות. אנגלית היא שפה בינלאומית והיא מהווה קריטריון חשוב בקבלה ללימודים גבוהים וכן גם לשוק העבודה. למרות שנדמה כי מדובר בשלב רחוק, חשוב להבין שהשפה נרכשת באופן האידיאלי ביותר במהלך הילדות והבגרות, ולכן חשוב להקדיש לכך את מלוא תשומת הלב.

כתוב/כתבי תגובה