דברים שלא ידעתם על בני ברק

דברים שלא ידעתם על בני ברק

מי ששומע את צירוף המילים "בני ברק" מדמיין לעצמו עיר חרדית שאין בה יותר מידי פעילויות. בני ברק ידועה כעיר במרכז הארץ בה מרבית האוכלוסייה חרדית, והיא מכילה מרכזי עסקים, רשויות מקומיות, חברות ומוסדות כמו גם חנויות. אבל בין כול האפרוריות הזאת, ישנה פנינה צבעונית מלאת חיות והיא השוק בבני ברק המציע מגוון מסעדות, חנויות, דוכנים וסמטאות בהן ניתן למצוא את כלל טעמי יהדות אשכנז.

מי שירצה להעמיק ולהכיר טוב יותר את האזור, ימצא במקום לא מעט סיפורים טעמים וניחוחות, בזמן  שהדרך להכיר את העיר לעומק – נעשית באמצעות סיורים קולינריים.

אבל מה האופי של סיור שווקים בבני ברק?

כיום יש לא מעט חברות ומדריכי טיולים המומחים בסיורים קולינאריים. המדריכים המנוסים מטיילים עם קבוצות בשווקים שונים, ביניהם: שוק לוינסקי בתל אביב, שוק הכרמל, כרם התימנים וכן, גם בשווקים של העיר בני ברק. המומחים ייקחו אתכם למסע אל המטבח המזרח אירופאי שמכיל מגוון טעמים אותנטיים שורשיים שמהווים לב ליבה של הקולינריה היהודית.

בסיור אפשר להכיר את ההיסטוריה של השכונות ושל הקהילה החרדית במקום, כמו גם לחוות את המטעמים של המטבח האשכנזי, ביניהם: פרפאלך, קיגל, לטקעס, קלופס עוף, שמאלץ ועוד. החוויה מהולה בביקור בשכונה הסמוכה לתל אביב המציעה רחובות שוקקים, מעדניות, סיפורים, דוכנים וחנויות שמציעות מגוון מוצרים בזול!

עולם ומלואו במרחק הליכה קצר מתל אביב

אם אתם מחפשים יום כיף למשפחה, יום גיבוש לעובדים, יום זוגי כיפי במיוחד, או אפילו אם אתם רוצים לגוון את המטבח שלכם וללמוד על קולינריה של יהדות אירופה – אפשר לבחור סיור קולינרי בבני ברק. חברות שעוסקות בתחום מעסיקות מדריכי טיולים שחקרו את האזור ויודעים לשלב בין טעימות של אוכל טוב לבין סיפורים על בעלי החנויות, על המקום, על התרבות ששוכנת בין הסמטאות ועל מתכונים שעוברים מדור לדור!

 

 

כתוב/כתבי תגובה