סכנת החלקה – איך להימנע מזה

סכנת החלקה – איך להימנע מזה

האמבטיה שאליה בשמחה רבה נכנסים, האזור שסובב את הבריכה שבה נהנים עם הילדים, המדרגות שבהם משתמשים ואף האריחים של הרצפה ששעליהם דורכים. כל אחד מאלה מהווה גם סוג של סכנה מלבד השימוש הרגיל בהם, ועל מנת להוריד את סף הסכנה יש צורך לבצע פעולות מנע מוקדמות, ובכך להפוך את השימוש בכל אחד מאלה לבטוח ולבטיחותי בכל פעם מחדש. מה ניתן לעשות והיכן, כל המידע החשוב במאמר זה.

 

נועלים נעליים מתאימות

בלא מעט בתי חולים יכולים לראות כיצד הרופאים וצוות האחיות בוחרים בנעליים העשויות מגומי בתחתית ולפעמים גם בחלק שעוטף את מבנה הנעל עצמה. הנעליים מיועדות שלא רק למטרה של הליכה נוחה עבור עבודה שבה הדרישות של עמידה בשעות עבודה לא שגרתיות ומאומצות מתרחשת עבור צוות האחיות והרופאים בבתי החולים, כי אם נעליים שאיתם יכולים למהר מכאן ולשם מבלי להיות במצב של סכנת החלקה על פני אריחים שיכולים להיות יבשים ויכולים להיות רטובים מנוזלים שבהם צוות העבודה נפגש בשעות הפעילות לא פעם. הם מודעים אל סכנת ההחלקה ובהתאם עוברים אל נעלי עבודה שיהיו עד כמה שיותר מתאימות לדרישות.

 

חומרים מונעי החלקה

האפשרות השנייה של מניעת סכנת ההחלקה היא כזו שכבר תלויה באנשים אשר מתחזקים את אותו בניין. ניתן להניח כל מיני סוגים של חומרים אשר מונעים את ההחלקה והופכים כל אזור חלק ומועד להחלקה למקום שבו יש את החספוס הנדרש שמונע אותה מזו הבחינה. המוצרים הללו כוללים פסים נגד החלקה שאותם מניחים ומצמידים בקלות אל אזורים רלבנטיים כמו מדרגות, ספריי לריסוס שמונע החלקה וכן חומר מונע החלקה שאותו ניתן למרוח במקומות רלבנטיים כמו אמבטיות, ורצפות שנמצאות מבחוץ או מבפנים. הבחירה של כל אחד מאלה היא חשובה מאוד, וזו אחת מן הדרכים להתמודד עם משטחים חלקלקים.

 

מהיכן רוכשים את האביזרים

עבור מוצרי בטיחות ישנן חנויות ייעודיות למרות שיש כל מיני חנויות שמוכרות בין היתר גם חומרים נגד החלקה  לבטיחות של הסביבה הביתית והסביבה הציבורית גם יחד. זה כדאי לוודא כי למוצרים הללו יש תו תקן שנעשה במכון התקנים הישראלי כדי לוודא שנרכש מוצר שיעשה בצורה טובה את הפעולה.

כתוב/כתבי תגובה