אילו סוגי בדים קיימים

אילו סוגי בדים קיימים

עולם האופנה מלא במגוון סוגי בדים העשויים ממרכיבים שונים, בעוד שמאותם אריגים מסוגים שונים – מכינים כמעט את כל פריטי הלבוש המוכרים לנו כיום. פריטים כאלה מתחילים בזוג מכנסי דנים מעוצבים עד לשמלת כלה עשויה משי ותחרה, או ביגוד יום יומי עשוי בד כותנה או בד סינטטי.

בעולם ייצור הבדים, קיימים מגוון בדים חסיני אש כמו בדי ניילון/ בדי אטלס או בד ג'רסי. אלה קבוצות הבסיס מהן מיוצרים סוגים שונים של פריטים. תת הקבוצות מכילות בדים סינתטיים, בדי כותנה או מיקרופייבר, בזמן שישנם חומרים כמו משי או פשתן שנחשבים יוקרתיים.

עוד תמצאו כותנה מצרית או בד  קשמיר יוקרתי. כמו גם בדי אורגנזה, כותנה ג'קארד, גאזה או גברדין, ובדי דנים המשמשים בעיקר ליצירת ג'ינסים ומכנסי עבודה. כמובן שישנם גם בדים יוקרתיים כמו בד תחרה שיפון או טוויד. בעולם הרחב הזה תמצאו פירטים עשויי טארטן או וואל.

עולם הייצור מכיל גם בדי יוטה ולבד, בד פלנל שמשמש בדרך כלל עבור ייצור מצעים או חולצות חורפיות, בזמן שרבים אוהבים להשתמש בבדי פליס או פלנל, בבדי פיקה שמייצרים ממנו שמיכות קיץ נעימות, בבדי קנבס שנועדו לציור אבל גם לביגוד, בדי קטיפה רכים, קינף והרשימה עוד ארוכה…

כיצד לומדים על בדים?

מי שרוצה להרחיב את הידיעות שלו אודות בדים מסוגים שונים: יוכל להצטרף אל לימודי טקסטיל הכוללים קורסי עיצוב ותפירה המתמקדים בהכרות עם סוגי הבדים השונים, כמו גם בעיצוב ותכנון גזרות ודגמים של בגדים. קורסים כאלה עוסקים בכול מה שקשור בעולם האופנה, כמו גם במה שנלווה לו כמו הדפסות על משי, קורסי עיצוב אופנה, קורס שרטוט דגמים וניתוח בורדות, ושאר לימודים שמרחיבים מאד את הידיעות עבור מי שרוצה להשתלב בעתיד בתעשיית האופנה והעיצוב.

לסיכום, סוגי בדים שמגיעים בדרך כלל מן הטבע כמו כותנה, פשתן קנבס, משי ועוד – הם בדים שכול מעצב או תופרת חייבים להכיר, זאת כדי להתקדם בעולם האופנה. לכן חשוב לבחור קורס עיצוב אופנה מקצועי אצל פרופשנס שיספק לכם את כל הידע הנחוץ כדי להוביל בעתיד את הקריירה שלכם קדימה.

כתוב/כתבי תגובה