מהן תקרות אקוסטיות ולמה הן משמשות?

מהן תקרות אקוסטיות ולמה הן משמשות?

אנשים רבים מאד בארץ ובעולם מכירים את המושג חדרים אקוסטיים – חדרים שנועדו בעיקר לחדרי חזרות או הקלטות מוזיקה, כמו גם אולפני סאונד מקצועיים. בעוד שכאשר מדובר על מוסדות ועסקיים מקצועיים התקנת הבידוד ובניית החלל כולו ייעשו באופן מקצועי על ידי שיפוצניקים, חדרים אקוסטיים בבתים פרטיים יעברו את תהליך הבידוד הרבה פעמים על ידי תושבי הבית עצמו. 

אך מה קורה כאשר רוצים לבודד רק חלק מהבית, כמו למשל קיר אחד או את התקרה? האם זה אפשרי בכלל? במיוחד מי שגר בבניינים רבי קומות, או בסמיכות לדירות ומקומות רועשים – תשמחו לגלות שהתשובה היא בהחלט כן, ושהתקנת תקרות אקוסטיות למשל היא פשוטה הרבה יותר מכפי שחושבים. אז מהן בדיוק תקרות אקוסטיות, למה כדאי להתקין אותן ואיך לעשות זאת? אספנו עבורכם את כל התשובות.

רקע על תקרות אקוסטיות

אל דאגה, תקרות אקוסטיות לא מותקנות בבניין עם רגע בנייתו, ומשמעות הדבר היא שבהחלט ניתן להתקין בידוד אקוסטי לקירות על פני תקרה קיימת. את ההתקנה מבצעים אנשי מקצוע הבקיאים בבידוד, וכמובן עם האישורים הבטיחותיים וההסכמה הרלוונטית לכך. מי זקוק להתקנת תקרה אקוסטית? כל מי שסובל מרעשים באופן קיצוני (במיוחד בשעות השינה למשל), או שלחלופין הדירה מעל רועשת באופן תמידי ובמצב הנחשב לבלתי הפיך, לפחות למשך השנים הבאות. גם ארגונים ומוסדות עסקיים יכולים ליהנות מתקרות אקוסטיות, באולמות כנסים ואירועים בהם יש צורך לבודד את ההד ולהדגיש את המילים הנאמרות בחדר.

כיצד פועלות התקרות האקוסטיות?

החומרים מהן עשוי הבידוד הם לרוב פשוטים להרכבה ולתחזוק. אמנם בהרבה מאד בתים משותפים נהוג להניח על הרצפה שטיחים עבים כדי לבודד את הרעשים (ובמיוחד את קול הרטט הבוקע מהמכשירים הניידים), אך הרבה מאד אנשים כבר השכילו להבין כי הפתרון הזה הוא פשוט אינו מספיק. תקרה אקוסטית פותרת את כלל בעיות הרעש המגיעות מהדירות הגבוהות יותר בבניין, וכמובן לא רק מהדירה האחת הממוקמת מעל. בזכות טכנולוגיות חדישות והבנה טובה יותר מאי פעם בנוגע לפתרונות אקוסטיקה (הן מרעש והן מחשיפה לאש חלילה) – השמירה על השקט היא למעשה מובטחת, והיא מביאה עמה תוצאות מצוינות, הסופגות את מרביתם המוחלטת של הרעשים בסביבה הביתית.

כתוב/כתבי תגובה