אובדן כושר עבודה- לכמה זמן מוכרת ההגדרה

אובדן כושר עבודה- לכמה זמן מוכרת ההגדרה

כאשר מדובר על אובדן כושר עבודה, מדובר על מקרה שבו אדם איננו יכול לעבוד בתחום עבודתו הן במקום העבודה שלו והן בכל מקום עבודה אחר העוסק בתחום העבודה שלו וזאת בשל מחלה כלשהי או פציעה כלשהי. אדם המבוטח בביטוח אובדן כושר אבודה, יכול לתבוע את הביטוח במקרה של אובדן כושר עבודה כאשר המטרה שלו היא לקבל פיצוי חד פעמי בסכום הנקבע מראש בפוליסה וכן, קצבה חודשית הרלוונטית לצורך קיומו בגין אי יכולתו לעבוד בשל המחלה או הפציעה המדוברת. 

כיצד מגישים תביעות אובדן כושר עבודה?

כאמור, כל אדם אשר נפצע או חלה וכתוצאה מכך, איננו יכול לעסוק עוד בתחום העבודה שיש לו הכשרה בו, יכול להגיש תביעת אובדן כושר עבודה לכל ביטוח שבו הוא מבוטח באובדן כושר עבודה. מדובר על תביעה לא פשוטה אשר במהלכה האדם חייב להציג בצורה הטובה והברורה ביותר כי הפגיעה שלו איננה מאפשרת לו לעבוד בתחום העבודה שלו. לא פעם האדם יידרש לעבור וועדות רפואיות וכן להביא עימו חוות דעת רפואית של מומחים בתחום המחלה או הפציעה שלו אשר מעידים כי האדם איננו יכול לעבוד בגין פציעתו או מחלתו בתחום העבודה שלו. חשוב מאוד שלא להגיש תביעת אובדן כושר עבודה באופן עצמאי אלא להעזר מראש בעורך דין העוסק בתביעות מעין אלה באופן מקצועי ומנוסה. עורך דין מעין זה יבחן את המצב העומד על הפרק ויחליט האם ישנה עילה לתביעה. במידה ואכן ישנה עילה, עורך הדין יסייע לך לעשות את כל מה שניתן בצורה הטובה ביותר בכדי לקבל את שמגיע לך מהביטוח המדובר בגין אובדן כושר עבודה.

מתי מתיישנת תביעת אובדן כושר עבודה

לרוב תביעות ביטוח לרבות תביעת אובדן כושר עבודה מתיישנות לאחר שלוש שנים. לכן, במידה וגם לאחר שלוש שנים האדם איננו יכול לשוב לתחום העבודה שלו בשל אותה פציעה או מחלה, עליו לתבוע שוב את הביטוח המדובר על מנת לקבל את הזכויות המגיעות לו גם לאחר שלוש שנים. גם בתביעה חוזרת יש צורך להיעזר בשירותיו בעורך דין העוסק בתחום באופן המקצועי והמנוסה ביותר.

מחפשים עו"ד לענייני תאונות עבודה? כל הפרטים כאן.

כתוב/כתבי תגובה