ספרים דיגיטליים

ספרים דיגיטליים

כבר הרבה זמן שאתם רוצים לסיים לקרוא את הספר המעניין שהתחלתם לפני כמה חודשים, אך בגלל אילוצים שונים כמו שעות עבודה ארוכות, זמן פנוי שמוקדש לילדים ומשפחה או אפילו צורך בהירגעות מול הטלוויזיה ללא מטרה מסוימת גורמים לכם לזנוח את המשך קריאת הספר.

ההזדמנות הטובה ביותר עבורכם להתפנות לקריאת הספר היא בזמנים כמו המתנה לאוטובוס או רכבת, הפסקת אוכל בעבודה או אפילו ביקור בשירותים – אך דווקא בזמנים האלו שכחתם לקחת אתכם את הספר שאתם כל כך רוצים לסיים. הפתרון לסוגייה זו הוא פשוט ביותר – עוברים לקרוא את הספר באופן מקוון דרך הטלפון. כיצד הדבר אפשרי בכלל? הכירו את הספרים הדיגיטליים.

מהם היתרונות של ספרים דיגיטליים

ספרים דיגיטליים או ספרי שמע הם ספרים אלקטרוניים הניתנים לקריאה באופן דיגיטלי באמצעות קובץ ממוחשב, אפליקציה ייעודית או אתר המאפשר הורדה של ספרים ישירות למכשיר דיגיטלי. לספרים הדיגיטליים יש יתרונות רבים, ביניהם:

  • שמירה על הסביבה – עצם זה שהספרים אינם מודפסים על נייר כמו בדרך המסורתית, כך נחסך המון נייר שמופק וכמובן פחות עצים נכרתים.
  • אין צורך באחסון – כל חובב ספרים יעיד כי החיסרון באהבתו למילה הכתובה היא המקום שהספרים תופסים בביתו. עם הספרים הדיגיטליים אין צורך יותר להקצות מקום ייעודי לספרים, אלא הם פשוט מאוחסנים במכשיר הדיגיטלי.
  • נגישות בכל מקום – בהמשך לבעיה שהוצגה בהתחלה, הספר הדיגיטלי יכול ללכת עם הקורא לכל מקום. אנשים התרגלו לקחת איתם לכל מקום את הטלפון הנייד, כך שגם הספר הדיגיטלי שמאוחסן בו ילך איתם לכל מקום ויהיה נגיש עבורם תמיד.
  • נוחות ותפעול מותאם אישית – אין ספק כי לעיתים ספר מודפס יכול להיות דבר מעט מסורבל, במיוחד אם הספר הוא עב כרס. עם ספר דיגיטלי אין כל חשש לסרבול או תפיסת מקום רב בתיק. בנוסף, התפעול של הספר נוח יותר וניתן להתאמה אישית מבינת גודל פונט, סימון הערות, התאמת הצג לאור שמש או חושך ועוד.

כיצד ניתן להפיץ ספר דיגיטלי

את הספר הדיגיטלי ניתן להפיץ בדיוק כמו שלבי ההוצאה לאור והפצה של ספר מודפס. כיום חברות הוצאה לאור רבות מעניקות שירות הפצה מקוונת נוסף על ההפצה המסורתית לחנויות.

כתוב/כתבי תגובה