מתי משתמשים בכיסא אליהו הנביא?

מתי משתמשים בכיסא אליהו הנביא?

כיסא אליהו הנביא הוא כיסא בעל מראה מיוחד במינו. הוא כיסא גבוה ורחב, בעל ידיות מעוטרות ומחוטבות. הכיסא עצמו לרוב יהיה מרופד בריפוד נאה, וכל הכיסא משדר יוקרה והדר. כיסא זה מפאר בתי כנסת רבים והוא חלק בלתי נפרד מרהיטי בית הכנסת. כיסא אליהו הנביא הוא כיסא בעל חשיבות רבה. והוא נועד לשמש בעת שעורכים ברית מילה. אמנם במרבית הבריתות מהדרים ודואגים שיהיה במקום כיסא של אליהו מיוחד ומפואר, אך במידה ואין במקום כיסא כזה, ניתן לבחור כל כיסא אחר ולייעד אותו לשמש ככיסא של אליהו. 

חלק מריהוט של בית כנסת

אמנם לא בכל בית כנסת קיים כיסא כזה. אבל מסתבר כי בתי כנסת שמכבדים את עצמם ומשקיעים בריהוט מפואר ונאה, בתי כנסת שעורכים בהם לעיתים מזדמנות אירוע ברית מילה, לרוב יהיו מצוידים גם בכיסא של אליהו. אמנם מדובר בריהוט שעלותו משמעותית, אך באופן כללי בכל בית כנסת משקיעים משאבים רבים והמון כסף בריהוט ועיצוב, כך שגם כיסא של אליהו הוא חלק בלתי נפרד מהעניין הזה. הכיסא ניצב בבית הכנסת, וגם כאשר לא נערכת ברית מילה ואין שימוש של ממש בכיסא של אליהו, הוא כאן ותורם את חלקו – לפאר את בית ה'.

איפה רוכשים כיסא כזה?

בבואנו לרכוש כיסא של אליהו אנחנו עלולים להיתקל בקושי. שכן כיסא של אליהו הוא לא מוצר פופולרי שמופיע בקטלוגים של חנויות הרהיטים. כי בין סוגי הכיסאות השונים נמצא תמיד כיסאות מטבח, כיסאות סלון וגם כיסאות לובי. אבל כיסא של אליהו? היכן רוכשים אותו? התשובה היא שיש מפעלים ונגריות מיוחדים אשר מתמחים בייצור רהיטים לבתי כנסת. מלבד לארונות קודש, לארונות הספרים וליתר הרהיטים מייצרים במפעלים אלו גם כיסאות של אליהו הנביא. למגוון כסאות לבתי כנסת לחצו כאן!

דגמים שונים וטווח מחירים רחב

חשוב להבין כי ניתן להשיג סוגים שונים של כיסאות אליהו הנביא. במידה והחלטנו לרכוש כיסא כזה עלינו לבדוק מהן האפשרויות שניצבות בפנינו. תמיד נחפוץ להשיג כיסא אליהו מפואר ונאה. אם כי עלינו לוודא כי הוא מתאים למראה בית הכנסת ולרהיטים הקיימים בו.

כתוב/כתבי תגובה