למה כולם רוצים להוציא דרכון פורטוגלי?

למה כולם רוצים להוציא דרכון פורטוגלי?

ישראלים רבים בוחרים לנסות את מזלם ולהוציא דרכון פורטוגלי. יש לכך כמה וכמה סיבות, בין אם מדובר בדברים קבועים ובין אם מדובר בדברים זמניים.

כיצד דרכון אירופאי יכול לעזור לנו?

טיולים בעולם

משפחה שרוצה לטייל באירופה ואפילו בארצות הברית, הרי הוצאת דרכון אירופאי מקלה מאוד, מאחר וכך היא יכולה להתנייד בצורה חופשי ממקום למקום. מי שמחזיק בדרכון אירופאי, יכול לעבור ממדינה למדינה בצורה חופשית בלי שום בעיות וכן, יכול להיכנס לארצות הברית בלי בעיה.

לימודים

אם אנחנו מחפשים משהו קצת יותר משמעותי מטיולים, למשל, לימודים באירופה, הרי שדרכון אירופאי יכול לעזור לנו. בעזרת דרכון זה נוכל להתקבל למוסדות לימוד באירופה בצורה קלה יותר. יש להדגיש, במקומות רבים אפילו נקבל מלגות שיעזרו לנו לממן את הלימודים.

מגורים

דרכון אירופאי מאפשר לנו להתגורר ברחבי היבשת, מבלי להיחשב לזרים. בעזרת דרכון פורטוגלי, אנחנו יכולים לבחור היכן נתגורר ברחבי היבשת (במדינות ששייכות לאיחוד האירופי), ואנחנו לא חייבים בהכרח להתגורר בפורטוגל.

עבודה

בדומה ללימודים ומגורים, הרי שאנחנו יכולים בעזרת דרכון אירופאי גם לעבוד ביבשת, מבלי שנסתכן בגירוש. זה נכון הן לעבודות קבועות וזה נכון גם אם מדובר בדברים זמניים. צריך לציין, שאחת הסיבות שפורטוגל מאפשרת ליהודים שאינם מתגוררים בשטחה להוציא דרכון, זה מסיבות כלכליות, על מנת למשוך אותם להתגורר ולעבוד בשטחה.

מי יכול להוציא דרכון פורטוגלי וכיצד עושים את זה?

לפני מספר שנים, החליטה ממשלת פורטוגל שכל יהודי אשר יכול להוכיח קשר למגורשי ספרד ופורטוגל מהמאה ה-15, יכול לקבל דרכון מקומי. הסיבות לכך, כאמור, היו כלכליות ודמוגרפיות (האוכלוסייה של פורטוגל נחשבת זקנה ויש חשש שבעתיד לא יהיו מספיק ידיים עובדות במדינה).

על כן, הממשלה פרסמה רשימה של שמות משפחה, אם אתם נמצאים ברשימה, אז עליכם לפנות אל עורך דין שמתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי, הוא ינחה אתכם מה עליכם לעשות, אילו מסמכים עליכם להציג, והוא ידאג להעביר אותם הן לקהילה היהודית בפורטוגל והן לממשלת פורטוגל בשביל שתוכלו לקבל דרכון מקומי. פה נעצור לציין, שגם אם שמכם אינו מופיע ברשימה, אין זה אומר שאתם לא זכאים, לכן מוטב לברר מול עו"ד את זכאותכם בכל מקרה. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה