החזרי מס לאימהות טריות – איך זה עובד?

החזרי מס לאימהות טריות – איך זה עובד?

אלפי אימהות טריות, זכאיות מידי חודש לקבל החזרי מס משמעותיים בשל חוסר עבודה. אם יצאת לחופשת לידה בשש השנים האחרונות, יש סיכוי גדול שאת יכולה לקבל לא מעט כסף בחזרה מרשות המיסים. אז איך זה עובד? כנסי ללינק!

החזרי מס לאימהות טריות – איך זה עובד? |

חישוב המס לתשלום לאימהות טריות הינו חישוב שנתי. אז איך זה בדיוק עובד אתם וודאי שואלים.. ובכן, מסכמים את סך המשכורות של העובד (במקרה שלנו – של העובדת או האמא הטרייה) על פני השנה ומחשבים את המס לתשלום על בסיס מדרגות המס הרלוונטיות לרמת ההכנסה של העובד/ת.

לרוב, המעביד מנכה מס במקור מתוך הנחה שמשכורתו של העובד תהיה זהה על פני כל השנה ושהעובד יעבוד במשך כל חודשי השנה. כאשר זה לא המקרה, נוצרים פערים בין המס ששולם בפועל לבין המס שהיה צריך להיות משולם.

במשך כמה זמן ניתן להגיש את בקשה להחזר מס? |

את החזר המס ניתן לקבל עד 6 שנים רטרואקטיבית. שימי לב שאת לא מפספסת את הזמן לקבלת החזר המס, ואם את כבר מתעסקת בהחזר מס על השנים האחרונות בהן ילדת, שווה מאוד לבדוק באתר טקס שירותים פיננסיים, אם מגיעה לך זכאות גם לשנים שהיו קודם לכן. 

במידה וכן מגיע לך החזר, מס הכנסה משלם את ההחזר בתוספת ריבית והצמדה. ככל שההחזר גבוה יותר וישן יותר, סכומי הריבית וההצמדה הופכים למשמעותיים יותר ובאופן זה, מגדילים באופן ניכר את ההחזר הצפוי.

חשוב מאוד לבדוק את הזכויות ואת ההחזרים במידה ומגיע לכם כאלו. חבל לפספס את התשלום בכך שיעבוד המועד ויהיה בלתי ניתן לקבל החזר באופן רטרואקטיבי, דבר שיגרום לכם להפסד.

כתוב/כתבי תגובה