אופניים – למה זה כזה בריא

אופניים – למה זה כזה בריא

אופניים נחשבות לאחד הפתרונות האידיאליים ביותר, עבור כל מי שמעוניין לשמור על כושר. מדובר על כלי תחבורה יעיל ואקולוגי, המאפשר לכל אחד להגיע בקלות ממקום אחד למשנהו, ללא שום צורך לעמוד בפקקים. בצורה כזו, ניתן למעשה להשיג שתי מטרות בבת אחת- גם להגיע בקלות לעבודה או לחברים וגם לבצע על הדרך אימון כושר אפקטיבי במיוחד. מעבר לכך, לא מעט אנשים בוחרים באופניים בתור תחביב מיוחד ומהנה, המאפשר להם לנסוע על שבילי אופניים בטבע, ליהנות מהנוף הפסטורלי ועל הדרך, לשפר את הכושר הגופני שלהם. האופניים מאפשרות לכל אחד לחזק את שרירי הרגליים, לשפר את סיבולת השרירים וכמובן לפתח סיבולת לב ריאה.

 

מה כל כך בריא ברכיבה על אופניים?

היום ניתן לראות טרנד הולך וגובר של אנשים שבוחרים להיכנס לתחום של רכיבה על אופניים. ברוב הפעמים לא מדובר רק על צורך פיזי להגיע ממקום למקום, אלא עם תחביב ספורטיבי ומהנה, המאפשר גם לשמור על כושר וגם ליהנות מהטבע הישראלי. למעשה, רכיבה של חצי שעה בלבד, מאפשרת לשרוף יותר מ- 100 קלוריות (בהתאם לקצב הרכיבה). כמו כן, לעומת ריצה למשל, הגורמת לא פעם לכאבי גב וברכיים כתוצאה מהאימפקט של הנחיתה על המדרכה, רכיבה על אופניים מאפשרת לשמור על המפרקים. יש צורך כמובן, להתאים נכון את הגובה של המושב והגובה של הכידון, אך בהתאמה מדויקת, ניתן לשמור על בריאות הברכיים והגב וליהנות מספורט בריא ונטול סיכונים למפרקים ולעמוד השדרה.

לסיכום, רכיבה על אופניים נחשבת לאחד מסוגי הספורט המומלצים והפופולאריים ביותר. מדובר על ספורט בטוח יחסית, שניתן לבצע בישיבה ועדיין ליהנות מפעילות אירובית עצימה יחסית. כמו כן, הרכיבה מחזקת את פלג הגוף התחתון, משחררת לחצים נפשיים וטובה לבריאות הכללית.

כתוב/כתבי תגובה