איך בוחרים הוצאה לאור? 5 פרמטרים חשובים

איך בוחרים הוצאה לאור? 5 פרמטרים חשובים

ההתלבטות איפה ואיך להוציא ספר אינה פשוטה ולכן אנחנו יכולים להבין למה אתם מרגישים מעט מבולבלים. איך עושים את זה ולאן פונים? יש מגוון רחב של הוצאות לאור שאצלן תוכלו להגשים את החלום ולהוציא ספר, אך כמובן שיש הוצאות מומלצות יותר מאחרות. תוהים איך לבחור הוצאה לאור טובה ומקצועית? הינה לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם בנושא:

  • הוותק: בדקו מתי הוקמה ההוצאה לאור שאליה אתם מתכוונים לפנות, כי כמו בהרבה תחומים אחרים, גם כאן אנחנו רואים שהניסיון עושה את שלו.
  • השירות: האם מדובר על הוצאה לאור שיכולה גם להוציא את הספר שלכם בגרסה המודפסת? או שאולי השירות יכלול גם הוצאת גרסת שמע והוצאה של גרסה דיגיטלית לספר?
  • יחסי ציבור: האם ההוצאה לאור שאליה אתם פונים תעזור לכם בכל מה שקשור ליחסי הציבור לעסק שלכם? זו נקודה מאוד משמעותית כי יהיה לכם קשה מידי לעשות את זה לבד.
  • הפצה: האם חלק מהשירות שעליו תשלמו יכלול גם את הפצת הספר במקומות הנכונים ובכל החנויות הכי חשובות שיש?
  • גיוס המונים: האם מדובר על הוצאה לאור שיכולה לסייע לכם גם בגיוס המונים, במידה ויש לכם צורך בכך?

שימו לב להמלצות

עוד נתון קטן אך חשוב, זו השאלה האם מדובר על הוצאה לאור עם המלצות. האם אנשים אחרים שכבר פנו אל אותה הוצאה לאור והוציאו בעזרתה ספר יצאו מרוצים? איזה סוג של חוות דעת אתם מוצאים אודות אותה הוצאה לאור אונליין? בדקו הכול מראש ותראו שבצורה כזאת יהיה לכם קל יותר לבחור את המקום הנכון עבור הספר שלכם. כדאי, כמובן, גם לברר מחירים כי לא תמיד המחיר הגבוה ביותר הוא הבחירה הכי טובה שיש.

נכתב בשיתוף הוצאת ספרים ספרי ניב

כתוב/כתבי תגובה