3  דברים שלא ידעתם על טיפול פסיכולוגי לדתיים

3 דברים שלא ידעתם על טיפול פסיכולוגי לדתיים

כמעט כל אדם בעולמנו זקוק מתי שהוא לעזרה של פסיכולוג. אז אולי לא כל אחד מגיע למצבים קיצוניים ולא כל אחד זקוק לטיפול מאוד מקיף ועמוק. אך אין ספק שמדובר באחוזים גבוהים באוכלוסייה אשר אלו מוצאים את עצמם ישובים על כיסא המטופלים בקליניקה של הפסיכולוג.

כאן עולה הדילמה של האנשים המשתייכים למגזר הדתי. לא כל פסיכולוג מסוגל לתת להם את המענה הנכון. השיטות הפסיכולוגיות נשענות במידה רבה על השקפת העולם של כל פסיכולוג באשר הוא. כלומר הפסיכולוג החילוני לא תמיד יצליח להיכנס לעובי הקורה והוא לא תמיד יבין איך מתנהל העולם החרדי. על כן הוא גם לא יוכל לסייע לאדם החרדי ולתת לו את המענה הראוי, קראו בהרחבה.

3  דברים שלא ידעתם על טיפול פסיכולוגי לדתיים:

  1. פסיכולוג דתי הוא פסיכולוג לכל דבר ועניין אך עם ערך מוסף. יש לו את הכלים ואת הידע לטפל גם בפציינטים מהציבור הדתי ולתת להם מענה הרבה יותר מדויק לצרכים שלהם ולבעיות הספציפיות שלהם.
  2. פסיכולוג דתי הוא אדם חכם לעיתים אף יותר מהפסיכולוג החילוני. כי עם כל הכבוד, הפסיכולוג החילוני לומד פסיכולוגיה אך בלי תורה.. הידע שהתורה מעניקה לאדם והעושר שהוא מעשיר את האדם, מרחיב מאוד את ארגז הכלים של הפסיכולוג.
  3. הפסיכולוג הדתי הוא אדם ישר דרך הנאמן להוראות התורה ולמצוותיה. מדובר בתוספת יושר ותוספת אמונה שיכול המטופל לחוש כלפי הפסיכולוג.

אלו הן הסיבות לכך כי רבים מאוד גם מקרב הציבור הכללי והחילוני, מעדיפים אף הם לפנות אל הפסיכולוג הדתי. זאת בגלל היתרונות שיש לפסיכולוג הדתי והיכולת שלו להציע טיפול יעיל ואמין במיוחד, אז שימו לב אל מי אתם פונים.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר של יואב אריה לוי פסיכולוג דתי!

כתוב/כתבי תגובה