הטרדה טלפונית

טיפולים ייעודיים להפרעות נפשיות שכיחות

היום יותר מתמיד, הפרעות נפשיות הן שכיחות וניתן לראות אותן בכל שכבות האוכלוסייה השונות. למעשה, רוב ההפרעות הנפשיות המוכרות מתחלקות בצורה שווה בין גברים ונשים בלי קשר למעמד סוציו אקונומי או לגילאים. כן, ישנן הפרעות ששכיחות יותר בשלבים מסוימים בחיים יותר משלבים אחרים, אך ככלל חשוב לדעת שמדובר בעניין נפוץ שאף אחד לא חסין מפניו. הדבר הראשון שצריך לזכור הוא שאין בכך בושה. זה לא אומר כלום על האדם וזה דבר שצריך לטפל בו ולהתגבר עליו כמו שמתגברים על מחלות כרוניות כמו סוכרת למשל. למרבה השמחה, היום מציעה הרפואה המודרנית המערבית פתרונות טיפוליים רבים כך שניתן לחיות בשלום עם הפרעות נפשיות מסוגים רבים. בואו נדבר על כמה מהטיפולים להפרעות השכיחות יותר.

טיפול CBT להפרעת OCD

הפרעת OCD מתבטאת במחשבות כפייתיות חוזרות שלא נותנות מנוחה למי שסובל מהן, כאשר יש לרוב צורך לחזור על פעולה שאינה רציונלית על מנת להשתחרר מהן. שיטת טיפול אחת היא CBT, תחום מסוים של טיפול פסיכולוגי מודרני, המתמקד במחשבות ובהיבט הקוגניטיבי של המוח ומקשר ביניהן לרגשות. השיטה הזו מאפשרת לבחון באופן בלתי אמצעי את המחשבות והרגשות, להבין מאין הן נובעות וללמוד איך לשחרר אותן, על כן מדובר בטיפול מצוין במקרים של OCD.

טיפול משפחתי במאניה דיפרסיה

מדובר באחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות ביותר בעולם שלרוב מתחילה אצל אנשים בסוף שנות העשרים לחייהם. לרוב יש צורך בטיפול תרופתי פסיכיאטרי לאיזון שהוא בלתי נמנע, אך בשנים האחרונות הפך טיפול פסיכולוגי משפחתי לרווח מאד וכזה שמביא הקלה רבה בתסמיני ההפרעה. הרעיון הוא להפגיש בסביבה סטרילית את המטופל עם בני המשפחה ולפרק בתנאי מעבדה את הסיטואציות השונות בחיי היומיום שגורמות מתח לכולם.

דמיון מודרך להפרעות קשב וריכוז

בצדק רב, אנשים מעדיפים להימנע מנטילה של תרופות המלוות בתופעות לוואי קשות במקרים של קשב וריכוז. בשנים האחרונות הוכיחו את עצמם בצורה מדהימה טיפולי דמיון מודרך והיפנוזה, שמאפשרים, לאחר התמדה, להעלות בצורה משמעותית את הקשב והריכוז אצל תלמידים צעירים ומבוגרים כאחד.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

קורות חיים
כללי
miko

איך כותבים קורות חיים

רוצים לדעת איך כותבים קורות חיים ולהיות בטוחים כי אתם כותבים את המסמך החשוב הזה בצורה המרשימה ביותר וזאת כדי שתוכלו להשיג את המשרה עליה

קרא עוד »