רשלנות רפואית בטיפול שיניים

רשלנות רפואית ושיניים: מה יכול להשתבש במהלך הטיפול?

לא מעט אנשים חוששים מטיפולי שיניים. לרוב, הפחד הזה שמתחיל להתפשט בגוף עוד בשלבי המחשבה על הטיפול, הוא דבר שמתחיל אצלנו בילדות, וברוב המקרים על אף הפחד, טיפולי שיניים עוברים בצורה חלקה ומיטיבים עם המטופלים, גם אם הם כרוכים בכאבים לעתים. אך האם ישנם מקרים בהם טיפולי שיניים לא מתנהלים בצורה נכונה? ואם כן, מה קורה במצבים כאלה? בואו נדבר על הדברים שיכולים להשתבש במהלך טיפולי שיניים.

הרדמה או אלחוש לא נכונים

אחת הטעויות הנפוצות במהלך טיפולי שיניים היא הרדמה שאינה מספקת או אלחוש חלש מדי. בגלל שטיפולי שיניים מסוימים יכולים להיות כואבים מאד, מדובר בעניין קריטי ביותר. הרדמה לא נכונה או אלחוש חלש מדי הם בבחינת מקרה של רשלנות רפואית בטיפול שיניים. כמטופלים, מומלץ לשים לב לקראת טיפול פולשני שהפה שלכם אכן רדום ושאתם לא מרגישים כאבים ובמידה ונפגעתם כתוצאה ממקרה כזה מומלץ להגיש תביעת רשלנות רפואית.

עקירה שאינה הכרחית

עוד טעות נפוצה למדי היא החלטה של רופאי שיניים או חברי צוות אחרים מרפואת השיניים לבצע עקירה שאיננה נחוצה. מצב כזה מותיר את המטופל עם שן חסרה, מה שמחייב אותו בהשתלה שהיא מצד אחד הליך כירורגי כואב עם זמן החלמה ארוך ומצד שני דבר מה שיעלה הרבה מאד כסף לכל מטופל. במידה ורופא המליץ לכם לבצע עקירה ואתם מרגישים שיכול להיות כי קיבלתם אבחנה שגויה, מומלץ לפנות לקבלת חוות דעת נוספת.

פגיעה עצבית בחניכיים

מדובר בבעיה נפוצה מאד שכל מטופל חשוף אליה עם טיפולים שונים. מדובר במקרים בהם הטיפול (עקירה, טיפול שורש) מביא לפגיעה בעצבים שעשויה לגרום קודם כל לכאבים גדולים במהלך הטיפול ולאחריו, ולאובדן תחושה באיזור הפה והשפתיים. במקרים הקלים יותר התופעות של פגיעה עצבית יהיו נקודתיות לזמן הטיפול ובמקרים החמורים יותר תתרחש פגיעה שתמשך לזמן ארוך ואף אובדן תחושה קבוע.

בכל מקרה בו אתם חשים כי קיבלתם טיפול לא ראוי, מומלץ לפנות לגורם רפואי שיבדוק אתכם ולהתייעץ עם עורך דין כדי לבחון האם מדובר במקרה של רשלנות רפואית.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

תוספי תזונה
בריאות
miko

מדוע חשוב לצרוך תוספי תזונה?

המזון שאנו צורכים מכילים מרכיבים שונים אשר חלקם חיוניים לגוף שלנו. מדובר בוויטמינים, מינרליים, חלבונים ומרכיבים אחרים. הגוף שלנו זקוק להם בשביל להתפתח, להתחזק ובשביל

קרא עוד »