עיצוב גינות במרפסת – איך לקבל את הגינה המושלמת?

שלב תכנון הגינה במרפסת מתחיל מאופן חלוקת המרחב, לתחימת קטע שיהיה עבור המנוחה והרגיעה, ומתחם נוסף שיהיה עבור הגינה. המטרה היא לנצל את כל השטח באופן מיטבי כדי ליהנות מכל העולמות, גם נקודת מפגש משפחתית שאליה מצטרפים גם החברים וגם ליהנות מפריחה מלבלבת של הצמחייה.

 

עיצוב של המרפסת

בהתאם לרצונם של בני הבית, מציבים במרפסת שולחן וכמה כיסאות בגוונים פסטורליים ונעימים שמתאימים לזמן המנוחה במרפסת. בהתאם לגודלה של המרפסת, אפשר להוסיף גם ערסל או שניים שיהיו תלויים מהתקרה באופן בטיחותי.

השטח שנותר יכול לשמש כגינה פורחת אך יש להביא בחשבון שיהיה יפה ומטופח אך שלא יהיה צפוף מדי וכך יהיה מקום לעבור ודי מרחב כדי לטפל בצמחייה.

העיקרון הבסיסי הוא להעדיף אדניות או עציצים תלויים בחלק החיצוני של מעקה המרפסת לכל רוחבה, עציצים נוספים בתוך אדניות צבעוניות הממוקמות בחלק הפנימי של המעקה. בנוסף לכך ברחבי המרפסת, עציצים התלויים על ווים ומוסיפים צבע ויופי לחלל כולו.

 

עציצים על רצפת המרפסת

אם נותר שטח פנוי במרפסת, אפשר להניח גם על הרצפה כמה עציצים באחת הפינות, או לאורכו של קיר וכך ליצור נראות של גינה אמיתית בתוך הבית.

גודלם של העציצים נתון לשיקולם ש הלקוחות, כמה עציצים גבוהים וגדולים, כמה עציצים קטנים או שילוב של גדלים שונים. אפשר לרכוש את כל העציצים בצבע זהה כמו לדוגמה לבן, או להחליט על גוונים אחרים, או עציצי חרס.

גם לגבי הצמחייה רצוי לגון ולשתול בכל אחד מהעציצים צמח אחר, בעל נראות שונה של עליו ושל פרחיו כדי ליצור הרמוניה מושלמת של כל הריאה הירוקה שצומחת במרפסת הביתית.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

אטרקציות לאירועים
miko

מצגת לבר מצווה מחוץ לקופסא

מצגת לבר מצווה היא הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לפרגן לחת השמחה ביום הכי מיוחד והכי חשוב שיש לו בחיים. במצגת יש את כל מה

קרא עוד »
תוספי תזונה
בריאות
miko

מדוע חשוב לצרוך תוספי תזונה?

המזון שאנו צורכים מכילים מרכיבים שונים אשר חלקם חיוניים לגוף שלנו. מדובר בוויטמינים, מינרליים, חלבונים ומרכיבים אחרים. הגוף שלנו זקוק להם בשביל להתפתח, להתחזק ובשביל

קרא עוד »