דום נשימה באתר בוטייקו

דום נשימה בשינה – ממה זה נגרם?

הנשימה היא משהו שאנחנו נולדנו איתה והיא טבעית עבורנו מרגע הלידה שלנו.

מתי אנחנו מתחילים להעריך את הנשימה? מתי אנחנו מבינים כי אכן הנשימה היא מתנה אדירה שקבלנו מאת בורא העולם? כאשר ישנן בעיות. כשאנחנו סובלים ממקור של הפרעות נשימה בשינה או בעיות אחרות כמו דום נשימה, או אז אנחנו מבינים כי הנשימה שלנו היא ממש לא מובנת מאליה.

למעשה אם נעמיק ונלמד על מערכת הנשימה ואיך היא פועלת נגלה כי מדובר במנגנון מתוחכם ומורכב מאוד שאין לאנושות כל דרך לחקות אותה באופן מושלם. גם מכונות ההנשמה לא באמת מסוגלות ליצור נשימה שתפיח חיים בגופו של האדם ותעביר את החמצן אל כל חלק הגוף עד לקצות האצבעות של הידיים ושל הרגליים.

אדם הסובל מדום נשימה הוא אדם שעשוי למצוא את עצמו סובל מקשיים משמעותיים בכל איכות החיים שלו. הוא לא יהיה אדם בריא, הוא יסבול מעייפות, מצב הרוח שלו לא יהיה מן המשופרים  ובאופן כללי החיים שלו יושפעו מאוד בעקבות הנשימה שאינה תקינה לחלוטין.

מה גורם לדום הנשימה?

מה בעצם גורם לתופעה הזו המכונה דום נשימה? אז ראשית חשוב להדגיש ולציין כי מדובר בתופעה שהאדם הסובל ממנה לא באמת מודע לבעיה שלו והוא לא חש בדבר. זה קורה ל פי רוב במהלך השינה כשהאדם ישן עמוק. הנשימה שלו נעצרת למספר שניות ואז הוא מתעורר מעט וחוזר לנשום סדיר.

דום הנשימה עשויה להתרחש בגלל מגוון סיבות. אך המקרים הכי מוכרים הם של אנשים נוחרים אשר סובלם מבעיה של עודף משקל. כאשר הם ישנים נוטים דרכי הנשימה העליונות להיסגר ומעבר האוויר יוצר נחירה, זה קורה גם בעת צינון או בקרב מעשנים.

> קראו בהרחבה על דום נשימה באתר בוטייקו!

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם: