חישוב החזר מס

איך עושים חישוב החזר מס שנתי?

כולנו משלמים מיסים. כל אזרח באשר הוא צריך להפריש מההכנסות שלו תשלום מסוים למס הכנסה. לרשות המיסים יש שיטות חישוב מסוימות לפי נקודות, רמת הכנסה ונתונים נוספים שעל פיהם נקבעת חבות המס. אך במקרים רבים אזרחים משלמים סכומים כמס, אך לאחר שבוצע חישוב מתברר כי התשלום היה גדול ממה שהם היו חייבים לשלם בפועל. במקרים כאלו יכול האזרח להיות זכאי לקבל את כספו חזרה. מדובר על החזר מיסים שהוא יכול לקבל בגין תשלומים שהוא שילם מעבר למה שהוא חייב.

החזר מס שנתי – כיצד?

כדי לקבוע האם אזרח זכאי לקבל החזרים יש לבצע חישוב החזר מס שנתי. חישוב זה מבצעים בהשוואת שני נתונים. חבות המס השנתית של האזרח לפי ההכנסות שלו וכן בהתייחס לנקודות שלו. אל מול התשלומים שהוא ביצע בפועל. במידה והתשלום בפועל גבוה יותר ממה שהוא חייב לשלם הוא יכול לקבל את הסכומים הללו כהחזרי מס. כמובן שכדי לקבל את הכסף הזה צריך האזרח להגיש בקשה לקבלת החזר מס. וזאת באמצעות מסמך מיוחד ומילוי תקין. לאחר טיפול בבקשה הזו יקבל המבקש את הכסף מרשות המיסים.

לבד או עם חברה ייעודית?

יש פעולות שניתן לבצע אותם באופן עצמי. אבל לא תמיד אנחנו אכן מצליחים לבצע אותן. גם בנושא זה של איך מגישים בקשה להחזר מס, ניתן להיעזר בחברה ייעודית. כך שמי שלא ממש יודע מה עושים ואיך, מי שמרגיש שהוא לא מצליח לקדם את העניין ואין לו יכולת לעשות את הדברים בכוחות עצמו – מוזמן לפנות אל החברות הייעודיות. הן מציעות מגוון שירותים שנועדו לענות על הצורך של הלקוחות ולאפשר להם לקבל את הכסף שמגיע להם לקבל בלי לטרוח בגין כך.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

Uncategorized
miko

איך בוחרים צלם לאירועים?

בחירת צלם לאירוע היא משימה פשוטה אך חשובה מאוד. לא פעם אנשים מחפשים צלם אירועים ובוחרי אותו לפי המחיר אותו הוא דורש ופחות על פי

קרא עוד »
מופע לפורים
נופש ופנאי
miko

מופע לפורים

כל מי שמתכנן אירוע מיוחד וחוויתי עבור הילדים לכבוד פורים, חייב לבחור את המופע המתאים ביותר. חשוב לזכור כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט

קרא עוד »