תוספי תזונה

מדוע חשוב לצרוך תוספי תזונה?

המזון שאנו צורכים מכילים מרכיבים שונים אשר חלקם חיוניים לגוף שלנו. מדובר בוויטמינים, מינרליים, חלבונים ומרכיבים אחרים. הגוף שלנו זקוק להם בשביל להתפתח, להתחזק ובשביל לשקם את עצמו לאחר מאמץ גופני, מחלה או פציעה. אנחנו יכולים לקבל את אותם מרכיבים גם דרך תוספי תזונה שונים. במאמר זה נסביר מדוע ומתי חשוב לצרוך אותם, ונציג דוגמאות שונות לתוספים שיכולים לעזור לנו.

מה הם היתרונות הבריאותיים של תוספי תזונה?

תוספי תזונה כוללים מרכיבים ספציפיים באופן מרוכז, כך שהגוף שלנו יכול ליהנות מהם בכמות הנדרשת עבורו מבלי שהוא יצטרך לספוג חומרים ומרכיבים נוספים שאינם רלוונטיים עבורו או רלוונטיים פחות. למשל, קולגן הוא חלבון שהגוף שלנו זקוק לו באופן מיוחד, שכן הוא מהווה בין 25 אחוז ל-35 אחוז מסך החלבונים בגוף. על מנת לצרוך אותו בצורה יעילה, מוטב להשתמש בתוסף תזונה. אפשר להשיג קפסולות קולגן באתר קולגן פלוס.

זה נכון גם לגבי צריכת תוספי תזונה אחרים, בין אם מדובר בוויטמינים, למשל ויטמין D, C,A  ועוד, וגם לגבי אבקות חלבון מהחי או מהצומח, סידן, ברזל, מגנזיום ועוד. כל אחד מהם כולל את החומר עצמו ברמות ריכוז גבוהות וכך אנחנו יכולים לספק לגוף את מה שחסר לו או את מה שהוא צריך, מעבר למה שאפשר לקבל בעזרת תזונה רגילה.

כשאנחנו צורכים מזון שכולל מרכיב מסוים, במקרים רבים הכמות של אותו מרכיב היא נמוכה. מעבר לזה, אותו פריט מזון כולל שומן, פחמימות, נתרן או סוכר, ומרכיבים אחרים שעלינו לצרוך בכמות נמוכה או לא לצרוך בכלל. לכן, אותם תוספים הם הרבה יותר בריאים ואיכותיים. יתרון נוסף שלהם הוא שהם נספגים במערכת העיכול בצורה ישירה ומהירה.

מי צריך להשתמש בתוספי תזונה?

ישנן קבוצות שונות שצריכות להשתמש בתוספי תזונה: הקבוצה ראשונה היא אנשים שחסרים להם מרכיבים שונים בתזונה. למשל, מי שאיננו אוכל מספיק ירקות ופירות, איננו צורך בשר או דגים, איננו צורך חלבונים. קבוצה שנייה היא אנשים שעוסקים בפעילות גופנית זקוקים לתוספי תזונה מאחר והם נדרשים לכמות גדולה יותר של אותם מרכיבים, מאדם ממוצע.  קבוצה שלישית היא ילדים, קשישים ואנשים חולים, שהגוף שלהם זקוק לתוספי תזונה בשביל להתחזק ולהחלים.

שתפו את הפוסט עם חברים

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

אולי יעניין אתכם:

מופע לפורים
נופש ופנאי
miko

מופע לפורים

כל מי שמתכנן אירוע מיוחד וחוויתי עבור הילדים לכבוד פורים, חייב לבחור את המופע המתאים ביותר. חשוב לזכור כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט

קרא עוד »
פינות אוכל מעוצבות
צרכנות
miko

פינות אוכל מעוצבות

פינת האוכל שבכל בית, מספקת לכל אדם את האפשרות לערוך ארוחות משפחתיות בצורה נוחה, קלה ונעימה, לשבת סביב השולחן לארוחות מפנקות עם האורחים שהוא בוחר

קרא עוד »